Ziemia w naszych dłoniach

Podsumowanie udziału w Gminnym Dniu Ziemi

Tegoroczne gminne obchody Dnia Ziemi, które zostały podsumowane Gminną Konferencją Ekologiczną w drugim tygodniu maja, były bogate w wiele aktywności. We wszystkich licznie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Przedstawiamy nasze sukcesy w gminnych ekologicznych przedsięwzięciach:

 1. Ekologiczna Gra Terenowa w Parku Miejskim w Siewierzu (5 kwietnia) - turniej przeznaczony dla trzyosobowych drużyn z najstarszych klas szkół gminnych. Naszą szkołę reprezentowali: Katarzyna Skrzypiec, Emilia Majewska i Marcel Szymkowski. Relację fotograficzną
  z wydarzenia można obejrzeć na zdjęciach
 2. Gminny Konkurs Ekologiczny – konkurs plastyczny rozgrywany w trzech kategoriach wiekowych. SP2 przekazała organizatorom prace kilkunastu uczniów. Można je zobaczyć tutaj

W Kategorii I – Praca plastyczna „Wiosenna Planeta” przeznaczonej dla uczniów klas I – III laureatem III miejsca został Szymon Lubiński.

W Kategorii III – Plakat „Planeta vs Plastik” przeznaczonej dla uczniów klas VII – VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych II miejsce zdobyła Klaudia Cembala.

 1. W Gminnym Dyktandzie Ekologicznym, które odbyło się 16 kwietnia br., brały udział dwie nasze uczennice i w kategorii klas IV – VI szkoły podstawowej Wicemistrzynią Ortografii została Maria Przemyk.
 2. Gminna Konferencja Ekologiczna (8 maja) – podsumowanie kilkutygodniowych gminnych zmagań ekologicznych, w którym- jako widzowie- uczestniczyli wszyscy uczniowie klas VI – VIII naszej szkoły. Celem konferencji była, jak co roku, edukacja z zakresu działań i postaw ekologicznych, a każda z uczestniczących szkół była zobowiązana do przygotowania
  i przedstawienia prezentacji na podany temat. Uczennice klasy VII – Klaudia Cembala, Natalia Góral, Nikola Klima oraz Gabriela Regulska zaprezentowały temat: „W jaki sposób poprawić stan środowiska przyrodniczego?”. W przygotowaniu prezentacji uczennice wykorzystały wyniki ankiety przeprowadzonej wśród rodziców, uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim 51 ankietowanym, których sugestie i spostrzeżenia wpłynęły na jakość naszej prezentacji.

W przygotowanie uczniów do udziału w gminnych obchodach Dnia Ziemi zaangażowanych było wielu nauczycieli: wychowawcy klas, nauczyciele plastyki, języka polskiego, biologii i geografii.

Katarzyna Maciążek


ztu24

Plan działań realizowanych w ramach  Ogólnopolskiej Kampanii
„Zachowaj Trzeźwy Umysł” 
w Szkole Podstawowej Nr 2 w Siewierzu

.:POBIERZ:.

 

 


 

437477087 427077470071109 4064402499973669220 n

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

19 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi.  To największe ekologiczne, międzynarodowe święto, którego celem jest promowanie ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowanie do życia w zgodzie z naturą. Obchodzimy je od  54 lat. Każdego roku święto odbywa się pod określonym hasłem przewodnim.  W tym  roku brzmi ono: "Planeta kontra tworzywa sztuczne”.

Aby uczcić ten dzień zorganizowaliśmy konkursy wiedzy przyrodniczej w kategorii klas I-III
i klas IV-VIII. Tematem konkursu dla klas IV-VIII była praktyczna znajomość zasad segregowania odpadów. Rywalizacja składała się z 42 zadań konkursowych w postaci quizu. Uczniowie musieli podejmować decyzje dotyczące odpowiedniego sortowania produkowanych w naszych domach śmieci. Każdorazowo podawana była poprawna odpowiedź, aby skorygować i utrwalić prawidłowe nawyki w zakresie segregacji. W zabawie wzięło udział 49 osób, pomyłki zdarzały się często, stąd wniosek, że edukacji ekologicznej nigdy nie za wiele. W wyrównanej do końca rywalizacji zwycięzcą został Sebastian Leszczyński, drugie miejsce zajęła Maria Przemyk, a trzecie Katarzyna Skrzypiec. 

Natomiast uczniowie klas I-III zmagali się z przyrodniczymi zagadkami, ekologicznymi pytaniami oraz przyrodniczymi puzzlami. Pierwsze miejsce zajęła Judyta Zajiczek- kl. II, drugie miejsce Magdalena Gębala- kl. II , trzecie miejsce Szymon Gala- kl. III .

W dalszej części obchodów Dnia Ziemi odbył się konkurs mody ekologicznej dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I- II i IV-VIII. Laureaci konkursów otrzymali dyplomy i nagrody.  Uczniowie wszystkich  klas przygotowali ekologiczne piosenki, które zaprezentowali podczas akademii. 

Konkurs Mody Ekologicznej przedszkole

I miejsce -  Szymon Dziura

II miejsce - Wojciech Bujny

III miejsce -  Klara Adamus

wyróżnienie Tymon Dziura

Konkurs Mody Ekologicznej klasy I-III

I miejsce -  Zuzanna Szałkowska klasa 1

II miejsce - Szymon Lubiński klasa 2

III miejsce - Wiktoria Pluta klasa 1

wyróżnienie Julia Wylon klasa 2

wyróżnienie Maria Dziedzina klasa 1

Konkurs Mody Ekologicznej klasy IV-VIII

I miejsce -  Marcel Woźniak  klasa 4

II miejsce - Natalia Kalarus klasa 5

III miejsce - Patrycja Trzcionka  klasa 5

wyróżnienie - Nela Biedroń klasa 4

Wszystkim Laureatom gratulujemy!!!organizatorki: Joanna Górnisiewicz,

Katarzyna Maciążek, 

Aneta Tyburkiewicz 

 


 

origami

 

Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu plastycznego: Origami z kółek – Wiosna.

W szkolnym konkursie prac wykonanych z kółek origami Jury składające się z nauczycieli uczących w naszej szkole wyłoniło zwycięzców:

I miejsce: Zofia Przemyk - kl. IV,

II miejsce: Maria Przemyk - kl. V i Julia Pogorzelczyk - kl. IV

III miejsce: Karolina Grzyb - kl. V

wyróżnienie: Maja Chwastek kl. - IV i Aleksandra Chwastek kl. - V.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Katarzyna Sikorska


 

SZALONY WIOSENNY TYDZIEŃ W SP NR 2

sweet-cute-green-rest-furniture-yellow-539760-pxhere.com 1Nasza szkolna społeczność czuje w powietrzu wiosnę! Z tej okazji zorganizowaliśmy w naszej szkole Szalony wiosenny tydzień!

Swoje świętowanie rozpoczęliśmy 18 marca w poniedziałek, kiedy to wszyscy przyszliśmy ubrani w strój w kwiaty lub też element kwiatowy wpletliśmy w nasze włosy. Wtorek był dniem na opak, wówczas ubraliśmy swoje stroje na lewą stronę lub tył do przodu. W tym dniu nic nie było takie jak zawsze. W środę uczciliśmy Międzynarodowy Dzień Żaby. Nasze stylizacje przypominały śliczne, zielone żabki lub po prostu założyliśmy na siebie element stroju w odcieniach zieleni. Czwartek był dniem ważnym! Gdyż to właśnie w czwartek obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Ponadto 21 marca świętujemy Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Na znak solidarności z tymi osobami każdy z nas ubrał skarpety nie do pary. Wyczekiwanym dniem w całym tygodniu był piątek! Był to dzień szalonej fryzury. Zarówno uczniowie, nauczyciele i wszyscy pracownicy naszej szkoły zaskoczyli nas swoją pomysłową fryzurą. Można było zobaczyć w tym dniu różnego rodzaju koczki, loczki, kolorowe „tapiry”.

Dziękuję za zaangażowanie w ten iście szalony pomysł! Mam nadzieję, że przysporzył on Wam wiele dobrej zabawy i pozwolił wejść w wiosenny klimat z nową energią!

Beata Pieprzyk

Agata

Szymon

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW!

Z radością informujemy, iż Agata Nogaj – uczennica klasy III zajęła 3 miejsce w Eliminacjach Gminnych „Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego”. Agatko, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Miło nam również poinformować o sukcesie Szymona Gali – ucznia klasy III, który zajął 3 miejsce w Eliminacjach  Gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Joanna Żołądź

Powitanie wiosny w SP nr 2

tree-nature-forest-grass-light-plant-985038-pxhere.com21 marca obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Był to jeden z ważniejszych dni w naszym szalonym wiosennym tygodniu. Świętowaliśmy w tym dniu Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Na znak solidarności z tymi osobami każdy z nas ubrał skarpety nie do pary.

Uczniowie klasy I przygotowali krótki muzyczno-recytatorski występ artystyczny, który wprowadził nas w wiosenny nastrój. Dzieci w zachwycających strojach wcieliły się w role między innymi Pani Wiosny, kwiatuszków, zwierzątek. Zatańczyły walczyk motyli i układ choreograficzny z chustą animacyjną.

Po części artystycznej udaliśmy się na podwórko gdzie powitaliśmy wiosnę, żegnając się czule z marzanną. Machaliśmy do niej, przybijaliśmy pożegnalne piątki, cieszyliśmy się z nadejścia wiosny i pięknej pogody.

Beata Pieprzyk

Zapraszamy do aktywnego świętowania Szalonego Wiosennego Tygodnia!

Życzymy dobrej zabawy!

White Playful Illustration Hello Spring Instagram Story 1

konkurs plastyczny

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

NA PRACĘ ORIGAMI Z KÓŁEK "WIOSNA"

Zapraszam uczniów klas IV-VI do wzięcia udziłu w konkursie plastycznym WIOSNA.
Zadanie konkursowe polega na stworzeniu z kółek wyciętych z kolorowego papieru i składanych w różny sposób obrazka, który w kretaywny sposób przeedstawia wiosnę i jej zwiastuny. 

Format pracy - A4.
Podpisane prace konkursowe (imię i nazwisko , klasa), należy oddać do dnia 25 marca 2024r. do p. Katarzyny Sikorskiej.

Zachęcam do udziału w konkursie.

Katarzyna Sikorska

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

SZKOLNA MARZANNA

w SP nr 2 w Siewierzu

I. Cele konkursu:

1. Przybliżenie wiadomości o marzannie jako symbolu wierzeń ludowych.

2. Kreowanie wyobraźni dzieci, którą odzwierciedlają podczas działań plastycznych.

II. Regulamin

1. W konkursie biorą udział tylko prace przestrzenne. Maksymalny wymiar Marzanny – 2m wysokości. Prace mogą być przygotowane indywidualnie lub maksymalnie w 3 osobowych grupach. Prace zostaną ocenione w dwóch kategoriach wiekowych:

 • kategoria I: Oddziały przedszkolne – klasa III,
 • kategoria II: klasy IV-VIII.

2. Do każdej pracy należy dołączyć w widocznym miejscu wizytówkę osoby lub grupy, która wykonała pracę.

3. Prace niezgodne z regulaminem nie będą brane pod uwagę.

4. Organizatorzy przewidują dla zwycięzców konkursu, którzy zajęli odpowiednio I, II i III miejsce, dyplomy i nagrody rzeczowe. Jury może także wyróżnić dowolną liczbę prac konkursowych.

5. Prace konkursowe stają się własnością organizatorów.

6. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do różnych form publikacji dostarczonych prac.

7. Prace należy DOSTARCZYĆ do 18.03.24 r. do Pani Beaty Pieprzyk.

8. Lista zwycięzców i zdjęcia nagrodzonych prac zostanie zamieszczona na stronie szkoły.

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w konkursie!!

Organizator: Beata Pieprzyk

White Modern Welcome Spring Poster 1

Uczestnictwo uczniów Bartosza Lorenc i Szymona Zajiczka
w finale XIV edycji Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego "CHIPSET"

1709226577593

       Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych uczniów, Bartosza Lorenca i Szymona Zajiczka, którzy zakwalifikowali się do II etapu i wzięli udział w finale XIV edycji Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego "CHIPSET". Choć może nie zdobyli oni miejsc na podium, ich udział w tym prestiżowym wydarzeniu jest powodem do uznania i szacunku.

Konkurs ten to znakomita okazja do sprawdzenia się w dziedzinie informatyki, wymagającej zarówno wiedzy teoretycznej, jak i umiejętności praktycznych. Etap teoretyczny testował uczestników pod kątem znajomości zagadnień z zakresu informatyki, algorytmiki i programowania, co wymagało solidnej wiedzy i umiejętności logicznego myślenia.

Natomiast w etapie praktycznym uczniowie musieli wykazać się umiejętnością rozwiązywania konkretnych problemów programistycznych w ograniczonym czasie. Tutaj liczyło się nie tylko szybkie działanie, ale także pomysłowość i dokładność w realizacji zadań.

Choć Bartosz i Szymon nie znaleźli się na podium, ich udział w konkursie to dowód ich zaangażowania, pasji oraz chęci rozwijania się w dziedzinie informatyki. To także okazja do nauki i zdobywania cennego doświadczenia, które z pewnością posłuży im w przyszłości.

Gratulujemy Bartoszowi i Szymonowi odwagi i determinacji w podejmowaniu wyzwań oraz życzymy im dalszych sukcesów na ich drodze rozwoju naukowego i zawodowego. Ich udział w konkursie to także sukces naszej szkoły, dowód na zaangażowanie i wysoki poziom nauczania w dziedzinie informatyki.

 

Paweł Korusiewicz

konkursy MDJO

KONKURS LITERACKI NA NAJCIEKAWSZE HASŁO LUB KRÓTKI TEKST REKLAMUJĄCY JĘZYK POLSKI

„Morze słów zachęca każdego, by na co dzień używać pięknego języka polskiego!”

Warunkiem udziału w konkursie jest napisanie oryginalnego hasła lub krótkiego tekstu reklamującego język polski.

Prace konkursowe dokładnie opisane (autor – imię i nazwisko ucznia, klasa) należy oddać do 7 marca do p. A. Bednarz lub p. R. Chmielowskiej.

KONKURS PT. „RATUJMY SŁOWA!”

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu słowniczka wyrazów, które były używane dawniej w polszczyźnie – a warto, według Was, przywrócić je do współczesnego języka.

Słownik ma mieć formę książki (kartki A4) lub plakatu (format A3). W słowniczku powinny się znaleźć minimum 4 słowa (a maksymalnie 6 słów).

 • Każde słowo należy zapisać odręcznie na odrębnej kartce.
 • Podać znaczenie tego słowa.
 • Określić, jaka to część mowy.
 • Wskazać pochodzenie słowa.
 • Można dodać ciekawostki związane ze słowem.
 • Ułożyć trzy zdania z danym słowem.
 • Wypisać wyrazy bliskoznaczne do danego słowa, np. w formie mapy myśli, schematu lub chmury wyrazu (WordArt, Word Clouds), którą należy wydrukować i wkleić.

Wybór słów jest subiektywny.

Gdzie szukać tych słów? Źródłem mogą być książki, słowniki, pamięć babć i dziadków, innych krewnych.

Ocenie będzie podlegać estetyka, poprawność ortograficzna i językowa, pomysłowość.
Pamiętajcie! ZAPIS ODRĘCZNY!

Prace konkursowe dokładne opisane (autor – imię i nazwisko ucznia, klasa) należy oddać do 7 marca do p. A. Bednarz lub p. R. Chmielowskiej.

Zachęcamy do udziału w konkursach.

R. Chmielowska, A.Bednarz


 

MDJO 24

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

21 lutego obchodziliśmy MDJO. Dzięki gazetce na korytarzu wszyscy uczniowie mogli zapoznać się z historią tego święta, przypomnieć sobie pisownię wyrazów kłopotliwych oraz poszerzyć wiedzę na temat znaczenia najpopularniejszych związków frazeologicznych. 

Uczniowie kl. IV- VIII zmierzyli się też z różnymi zadaniami, które rozwijały wyobraźnię, sprawdzały znajomość poprawnej pisowni wyrazów i uświadamiały, iż nasz język polski należy do najtrudniejszych języków świata.

Renata Chmielowska i Aneta Bednarz

 


 

konkurs recytatorski 2024

KONKURS RECYTATORSKI

16 lutego 2024r. w naszej placówce odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Jury w składzie : Renata Chmielowska, Barbara Pawińska i Izabela Szczepańczyk oceniło występy uczniów. Oto wyniki:

- w kategorii klas 4-6:

I miejsce - Maria Miłoch ( kl. 5)

II miejsce- Maria Przemyk ( kl. 6)

III miejsce - ex aequo - Nela Biedroń i Zofia Przemyk (kl. 4)

-w kategorii klas 7-8:

I miejsce - Katarzyna Skrzypiec

Zwyciężczynie pierwszych miejsc wezmą udział w XXXI Finale Miejsko -Gminnego Konkursu Recytatorskiego.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a laureatkom gratulujemy
i życzymy dalszych sukcesów.

Aneta Bednarz, Renata Chmielowska


 

 

♥️Walentynki ♥️

 

14 lutego odbyły się w naszej szkole walentynki. Do obchodów tego dnia przygotowywaliśmy się już przed feriami, planując, do kogo wyślemy słowa sympatii dzięki specjalnie utworzonej walentynkowej poczcie. W poniedziałek po feriach naszych uczniów przywitała dekoracja z serduszkami, która wprawiła wszystkich w dobry nastrój. Z każdym dniem walentynkowa skrzynka umieszczona na korytarzu zapełniała się coraz bardziej, aż w końcu nadszedł ten dzień. 

     Uczniowie spotkali się na sali gimnastycznej, gdzie zaplanowano wiele atrakcji: obdarowanie kolegi/koleżanki kilkoma miłymi słowami, szukanie drugiej połowy serca, układanie w parach takich samych obrazków, wycinanie serca i podarowanie go osobie szczególnie nam bliskiej, wykonanie układu tanecznego. Podczas uroczystości uczniowie poszczególnych klas śpiewali piosenki, które kojarzą im się w jakiś sposób z uczuciami i z Dniem Świętego Walentego. Każdy uczeń, który w tym dniu założył czerwony element ubioru był chroniony przed odpytywaniem i złą oceną. Przedszkolaki również uczciły ten dzień malując piękne serduszka. 

     Dzień Świętego Walentego osłodziły nam lizaki w kształcie serduszek, które otrzymaliśmy od Rady Rodziców działającej przy naszej placówce - za co dziękujemy!

 

Walentynki zakończyliśmy wspólną zabawą przy dźwiękach muzyki i zdjęciami na tle przygotowanej na tę okazję walentynkowej ścianki.

 

                                                                                       Organizatorzy:

 

                                                               Justyna Wystrychowska, Urszula Szymiec


 

 

Bal Karnawałowy w SP 2

balony23 stycznia 2024 roku uczniowie klas 1-3 mieli przyjemność hucznie celebrować tegoroczny karnawał, ponieważ w tym dniu odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa.

Na tę uroczystość do naszej szkoły przybyli: księżniczki, rycerze, super bohaterowie, różne zwierzątka, Alladyn,, Chinka, a nawet Harry Potter. Tańcom i szaleństwom nie było końca. Dzieci wzięły udział w zabawach w kole, w tańcu z miotłą, zmierzyli się z limbo, odtańczyli belgijkę.

Ze zniecierpliwieniem wyczekujemy kolejnego balu karnawałowego!

Bal Karnawałowy w SP 2

balony23 stycznia 2024 roku uczniowie klas 1-3 mieli przyjemność hucznie celebrować tegoroczny karnawał, ponieważ w tym dniu odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa.

Na tę uroczystość do naszej szkoły przybyli: księżniczki, rycerze, super bohaterowie, różne zwierzątka, Alladyn,, Chinka, a nawet Harry Potter. Tańcom i szaleństwom nie było końca. Dzieci wzięły udział w zabawach w kole, w tańcu z miotłą, zmierzyli się z limbo, odtańczyli belgijkę.

Ze zniecierpliwieniem wyczekujemy kolejnego balu karnawałowego!

DSC00222

Tylko jedna jest taka noc…..

14 grudnia 2023r w Szkole Podstawowej nr 2 w Siewierzu odbyło się niecodzienne spotkanie. Przy dźwiękach kolęd i pastorałek zgromadziła się społeczność szkolna oraz zaproszeni goście, a wszystkich przywiódł jeden cel: udział w biesiadzie bożonarodzeniowej.

Prawie 180 artystów w wieku od 3 do 80 lat zadbało o ucztę dla ducha zgromadzonej widowni. Dla równowagi zadbano również o coś dla ciała… Hostessy serwowały potrawy wigilijne, które zostały przygotowane przez utalentowanych rodziców, a ciasta, stroiki i jemioła nad wejściem do sali dodały świątecznej magii. Wszyscy zebrani przenieśli się do stajenki, by radośnie
i z przytupem powitać Dzieciątko Jezus.

Podczas spotkania panowała iście rodzinna atmosfera, na co zwrócili uwagę w swoich przemówieniach: Wicestarosta Powiatu Będzińskiego Pan Dariusz Waluszczyk oraz Wiceburmistrz Miasta i Gminy Siewierz Pan Damian Dawczyński.

Nasza Szkolna Rodzina życzy wszystkim: zdrowych, pełnych miłości i pokoju świąt Bożego Narodzenia, a w nowym roku 2024 wszelkiej pomyślności.

Urszula Szymiec

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
na lata 2021-2025

Z przyjemnością informujemy, że oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej nr 2 w Siewierzu zostały beneficjentami „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” i uzyskały rządowe wsparcie finansowe przeznaczone na zakup książek i promocję czytelnictwa.

Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3.

W NPRCz 2.0 na lata 2021-2025 wyróżniono cztery Priorytety:

Priorytet 1: Poprawa oferty bibliotek publicznych.

Priorytet 2: Inwestycje w infrastrukturę bibliotek publicznych.

Priorytet 3: Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych.

Priorytet 4: Program dotacyjny dla bibliotek oraz promocja czytelnictwa.

Kwota wsparcia finansowego ze środków budżetu państwa dla oddziałów przedszkolnych wynosi 3125 zł . Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup książek dla dzieci w wieku 3-6 lat.

Więcej informacji na stronie https://www.gov.pl/web/kultura/narodowy-program-rozwoju-czytelnictwa

Logo NPRCZ3

Dzień Praw Dziecka 2023

20 listopada obchodzimy rocznicę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka, czyli najważniejszego dokumentu, który opisuje jakie prawa przysługują dzieciom na całym świecie. Dzień ten jest nazywany również Dniem Praw Dziecka.

W całej szkole odbyły się zajęcia dla uczniów, podczas których dzieci dyskutowały o przysługujących im prawach, poznawały miejsca, w których te prawa są ograniczane lub łamane. Uczniowie obejrzeli prezentacje oraz filmy, któych patronem jest UNICEF - organizacja zajmująca się organizowaniem pomocy dla najbardziej potrzebujących dzieci na całym świecie.

Joanna Cesarz,

Justyna Chudy

 

dpd

 

dpd2

Unicef SP 2

Wyjazd do MGCKSiT w Siewierzu na spektakl „Wynalazki”

68314022 listopada 2023 roku uczniowie klas młodszych udali się do Miejsko Gminnego Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu, aby obejrzeć multimedialne widowisko Wehikuł Czasu pt. "Wynalazki".

Maszyna do podróżowania w czasie zabrała uczniów klas 1-3 do świata Nicola Tesli, Guglielmo Marconiego i Thomasa Alby Edisona. Przedstawienie przybliżyło nam początki powstania radiofonii i telewizji. Ponadto poznaliśmy historię  odwiecznego sporu dwóch naukowców: Nicola Tesli i Guglielmo Marconiego. Dzięki wspaniałej grze aktorskiej i widowiskowym efektom specjalnym przyswoiliśmy wiele ciekawych wiadomości na temat tych naukowców i ich wynalazków. Dzieci mogły dowiedzieć się m.in., kto wynalazł radio oraz zdobyły wiedzę na temat tego, jak to urządzenie działa. Kilku śmiałków spośród naszych uczniów mogło wcielić  się w role i wystąpić na scenie. Zdecydowanie najwięcej można nauczyć się podczas aktywnej zabawy.

Spektakl wywarł duże wrażenie na dzieciach, ale i na dorosłych.

Organiator: Beata Pieprzyk

Akcje w których uczestniczymy

polskabiega.jpg
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Wednesday the 29th. Siewierz