Zbiórka 12

 zbiórka 11

Międzynarodowy Dzień Kropki 2024
Co roku w dniu 15 września przypada Międzynarodowy Dzień Kropki. W tym roku związane z tym dniem aktywności odbyły się w oddziałach przedszkolnych oraz w szkole w trakcie lekcji i zajęć świetlicowych. Dzieci i uczniowie mogli pokazać swoją kreatywność i pomysłowość. Odbyły się zabawy ruchowe, plastyczne, powstały chmury wyrazowe, a także wspólnie stworzony parkietaż. Uczniowie zapisywali wyrazy w alfabecie Braille'a, tworzyli gry edukacyjne z kropkami. Działania w klasach starszych odbyły się w ramach projektu eTwinning “STREAM around dot day 2024”.
 
dot day 2024

458111970 523576847087837 6151382293006159067 n

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025.

Ślubowanie pierwszoklasistów.


Wakacje dobiegły końca, czas wrócić do pracy i nauki. 2 września br. zabrzmiał pierwszy dźwięk szkolnego dzwonka. Zebraliśmy się wszyscy na hali sportowej, aby uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny 2024/2025. Pani dyrektor Joanna Górnisiewicz powitała gości
i całą społeczność szkolną, a szczególnie gorąco uczniów klas pierwszych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z edukacją. Następnie głos zabrała Pani Ewa Orłowska- Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Siewierz, która przekazała uczniom, rodzicom i nauczycielom życzenia od Burmistrza Dariusza Waluszczyka.
Szkolną uroczystość rozpoczęli uczniowie kl.8, którzy przygotowali montaż słowno – muzyczny upamiętniający 85 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów. W podniosłej atmosferze, przed pocztem flagowym, pierwszoklasiści w pięknych biretach, ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i klasę, zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Pasowania pierwszoklasistów na uczniów dokonała pani dyrektor szkoły, która również wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy. Natomiast Sekretarz Miasta i Gminy Siewierz- Pani Ewa Orłowska wręczyła pierwszoklasistom wyprawki.
Na koniec uroczystości uczniowie klasy pierwszej otrzymali od swoich rodziców rogi obfitości. Nie zabrakło przy tym życzeń i gorących uścisków od wzruszonych- i jakże dumnych ze swych pociech- rodziców. Zapewne dzień pasowania na ucznia pozostanie na długo w pamięci każdego pierwszoklasisty, bo takich chwil nie sposób zapomnieć.
Witamy pierwszoklasistów w gronie naszej szkolnej społeczności.


Wychowawca kl.1
Joanna Żołądź

PIKNIK RODZINNY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2

Życie jest podróżą, do której musimy się dobrze przygotować… przede wszystkim założyć wygodne buty – to myśl przewodnia pikniku rodzinnego, który odbył się w naszej szkole 20 czerwca, tuż przed zakończeniem roku szkolnego.

Wraz z rodzinami i przyjaciółmi, na czele z panem Burmistrzem Miasta i Gminy Siewierz Dariuszem Waluszczykiem, podziwialiśmy skarby przywiezione z wycieczek: m.in. odkryte w sobie talenty. Podsumowaliśmy również etapy szkolnej wędrówki: zerówka od września zasili szeregi klasy pierwszej, klasa trzecia kończy pierwszy etap edukacyjny i zaliczać się już będzie do szkolnej starszyzny, a ósmoklasiści kończą przygodę z naszą szkołą… Oj, niejedna łezka się w oku zakręciła… wybrzmiały piękne pożegnania, czułości oraz zapewnienia o pamięci. Część artystyczną zakończyły muzyczne przepisy na wakacje oraz wyśpiewane i wytańczone słowa cisnące się wszystkim na usta: ”CZEKAM NA WAKACJE!”.        

Rada Rodziców jak zwykle stanęła na wysokości zadania! Na boisku szkolnym można było: zatańczyć zumbę, zrelaksować się w nowo wybudowanej altance w Leśnej Szkole, no i degustować te wszystkie pyszności… Dzieci cieszyły się szaleństwem na dmuchańcach, a wóz strażacki przyciągał rzesze przyszłych strażaków.

Dziękujemy wszystkim obecnym za wspólną zabawę i życzymy udanych wakacji!

                                                                           Urszula Szymiec

Leśna Szkoła

Rozbudowa Leśnej Szkoły 


W roku szkolnym 2022/2023 dzięki zaangażowaniu Rodziców, nauczycieli i pracowników naszej placówki powstała Leśna Szkoła, która w tym roku została wzbogacona o ścieżkę sensoryczną.

Jest to specjalny tor przeszkód, który ma za zadanie pobudzać receptory dotykowe w stopach lub dłoniach osób korzystających. Wykorzystuje się do jej stworzenia materiały i elementy o zróżnicowanych kształtach oraz fakturach. 

Korzystanie ze ścieżki sensorycznej ma wiele zalet, wśród nich wymienia się między innymi:

- poprawę sprawności motorycznej, 

- poprawę równowagi i koordynacji ruchowej, 

- polepszenie percepcji wzrokowej oraz spostrzegawczości, 

- pobudzenie receptorów czuciowych w stopach. 

Dla możliwości doznania wszelkich zalet ścieżki sensorycznej konieczne jest korzystanie z niej na boso, aby móc stopami poczuć wszystkie elementy, z jakich jest ona wykonana. Codzienne korzystanie ze ścieżki sensorycznej  zalecane jest także w przypadku rehabilitacji dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi lub autyzmem. 

Urząd Miasta i Gminy Siewierz również postanowił dołożyć swoją cegiełkę do  uatrakcyjnienia Leśnej Szkoły i dofinansował drewnianą wiatę edukacyjną, która wyposażona została w tablice i gry edukacyjne oraz szafę do przechowywania pomocy dydaktycznych. Już teraz odbywają się tam lekcje, które są bardzo atrakcyjne dla naszych podopiecznych.

Wszystkim zaangażowanym w rozbudowę Leśnej Szkoły

Dziękujemy.

                                                                                Szkoła Podstawowa nr 2

                                                                                         w Siewierzu

KONKURSY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO ROK SZKOLNY 2023-24.
 
Konkurs o krajach niemieckojęzycznych:
I Marysia Przemyk
II Małgosia Piątkowska
III Gabrysia Regulska
Konkurs Nagrywanie = lepsze zapamiętywanie.
Tutaj praktycznie każdy uczeń zdobył nagrodę.
Nagrody zostały sponsorowane przez Ambasadę Austrii oraz Niemiec.
                                                                                 Justyna Borowiecka

Szkolny konkurs Rummikuba

W czerwcu odbył się w naszej szkole konkurs w Rummikuba. Udział wzięło prawie czterdziestu uczniów z klas IV-VIII. Ostateczne wyniki prezentują się następująco:

I miejsce - Natalia Majewska

II miejsce - Emilia Majewska

III miejsca ex eaquo Blanka Mamak, Adam Molendowski

 

Nagrody dla uczniów ufundowane były przez Radę Rodziców - serdecznie dziękujemy!

Organizator: Justyna Chudy

 

438171592_1252278419076577_8306877512504059230_n.jpg 

448469465_488107530411961_5202142936110853582_n.jpg

ZDJĘCIE konkurs JĘZYKOWE POTYCZKI

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

7 czerwca 2024r. uczniowie kl. III – Dominik Baryła, Igor Gala oraz Szymon Gala wzięli udział w Gminnym Konkursie „Językowe potyczki z wierszami Agnieszki Frączek”, który zorganizowała Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Siewierzu. Drużyna naszych chłopców zajęła 2 miejsce. Uczniowie wykazali się doskonałą znajomością wierszy polskiej poetki. Wielkie brawa !!!

Joanna Żołądź


 

NPRC artykuł page-0001

Dzień pszczoły

          21 maja nasza szkoła gościła pszczelarzy z Gminnego Koła Pszczelarzy w Siewierzu. W warsztatach uczestniczyły przedszkolaki i uczniowie klas I-III.

Specjalnie z tej okazji dzieci przebrały się za pszczoły, przygotowana została też prezentacja zawierająca najistotniejsze informacje o życiu pszczół i gazetka szkolna poświęcona tym jakże potrzebnym owadom.

          Dzieci  mogły się dowiedzieć, jak hoduje się pszczoły, jaki jest podział obowiązków w ulu. Mogły również przymierzyć strój pszczelarza zobaczyć akcesoria konieczne do produkcji miodu, przenośne ule, produkty pszczele oraz skosztować pysznego miodu.

Wszyscy mogliśmy się dowiedzieć , że pszczoły są niezwykle ważnym elementem ekosystemu. Pracy tych pożytecznych stworzeń zawdzięczamy 1/3 światowych plonów. Ważna jest ochrona nie tylko pszczół miodnych, ale i ponad 400 gatunków dzikich pszczół żyjących w Polsce. Jak możemy pomóc? Sadźmy w ogrodach rośliny miododajne tak, aby kwitły od wiosny do jesieni, instalujmy w nich hoteliki dla owadów oraz poidełka. I nade wszystko nie trujmy ich. Wszelkie opryski wykonujmy po zachodzie słońca.

Na koniec spotkania nasi goście otrzymali podziękowania od społeczności naszej szkoły za wizytę i wyrazili wdzięczność za zaproszenie, obdarowując nas książkami o pszczołach.

                                                                               Organizatorzy:

                                                                         Joanna Cesarz

                                                                        Beata Pieprzyk

                                                                          Katarzyna Wilczyńska

Justyna Wystrychowska

Dzień bez plecaka

Ziemia w naszych dłoniach

Podsumowanie udziału w Gminnym Dniu Ziemi

Tegoroczne gminne obchody Dnia Ziemi, które zostały podsumowane Gminną Konferencją Ekologiczną w drugim tygodniu maja, były bogate w wiele aktywności. We wszystkich licznie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Przedstawiamy nasze sukcesy w gminnych ekologicznych przedsięwzięciach:

  1. Ekologiczna Gra Terenowa w Parku Miejskim w Siewierzu (5 kwietnia) - turniej przeznaczony dla trzyosobowych drużyn z najstarszych klas szkół gminnych. Naszą szkołę reprezentowali: Katarzyna Skrzypiec, Emilia Majewska i Marcel Szymkowski. Relację fotograficzną
    z wydarzenia można obejrzeć na zdjęciach
  2. Gminny Konkurs Ekologiczny – konkurs plastyczny rozgrywany w trzech kategoriach wiekowych. SP2 przekazała organizatorom prace kilkunastu uczniów. Można je zobaczyć tutaj

W Kategorii I – Praca plastyczna „Wiosenna Planeta” przeznaczonej dla uczniów klas I – III laureatem III miejsca został Szymon Lubiński.

W Kategorii III – Plakat „Planeta vs Plastik” przeznaczonej dla uczniów klas VII – VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych II miejsce zdobyła Klaudia Cembala.

  1. W Gminnym Dyktandzie Ekologicznym, które odbyło się 16 kwietnia br., brały udział dwie nasze uczennice i w kategorii klas IV – VI szkoły podstawowej Wicemistrzynią Ortografii została Maria Przemyk.
  2. Gminna Konferencja Ekologiczna (8 maja) – podsumowanie kilkutygodniowych gminnych zmagań ekologicznych, w którym- jako widzowie- uczestniczyli wszyscy uczniowie klas VI – VIII naszej szkoły. Celem konferencji była, jak co roku, edukacja z zakresu działań i postaw ekologicznych, a każda z uczestniczących szkół była zobowiązana do przygotowania
    i przedstawienia prezentacji na podany temat. Uczennice klasy VII – Klaudia Cembala, Natalia Góral, Nikola Klima oraz Gabriela Regulska zaprezentowały temat: „W jaki sposób poprawić stan środowiska przyrodniczego?”. W przygotowaniu prezentacji uczennice wykorzystały wyniki ankiety przeprowadzonej wśród rodziców, uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim 51 ankietowanym, których sugestie i spostrzeżenia wpłynęły na jakość naszej prezentacji.

W przygotowanie uczniów do udziału w gminnych obchodach Dnia Ziemi zaangażowanych było wielu nauczycieli: wychowawcy klas, nauczyciele plastyki, języka polskiego, biologii i geografii.

Katarzyna Maciążek


ztu24

Plan działań realizowanych w ramach  Ogólnopolskiej Kampanii
„Zachowaj Trzeźwy Umysł” 
w Szkole Podstawowej Nr 2 w Siewierzu

.:POBIERZ:.

 

 


 

437477087 427077470071109 4064402499973669220 n

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

19 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi.  To największe ekologiczne, międzynarodowe święto, którego celem jest promowanie ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowanie do życia w zgodzie z naturą. Obchodzimy je od  54 lat. Każdego roku święto odbywa się pod określonym hasłem przewodnim.  W tym  roku brzmi ono: "Planeta kontra tworzywa sztuczne”.

Aby uczcić ten dzień zorganizowaliśmy konkursy wiedzy przyrodniczej w kategorii klas I-III
i klas IV-VIII. Tematem konkursu dla klas IV-VIII była praktyczna znajomość zasad segregowania odpadów. Rywalizacja składała się z 42 zadań konkursowych w postaci quizu. Uczniowie musieli podejmować decyzje dotyczące odpowiedniego sortowania produkowanych w naszych domach śmieci. Każdorazowo podawana była poprawna odpowiedź, aby skorygować i utrwalić prawidłowe nawyki w zakresie segregacji. W zabawie wzięło udział 49 osób, pomyłki zdarzały się często, stąd wniosek, że edukacji ekologicznej nigdy nie za wiele. W wyrównanej do końca rywalizacji zwycięzcą został Sebastian Leszczyński, drugie miejsce zajęła Maria Przemyk, a trzecie Katarzyna Skrzypiec. 

Natomiast uczniowie klas I-III zmagali się z przyrodniczymi zagadkami, ekologicznymi pytaniami oraz przyrodniczymi puzzlami. Pierwsze miejsce zajęła Judyta Zajiczek- kl. II, drugie miejsce Magdalena Gębala- kl. II , trzecie miejsce Szymon Gala- kl. III .

W dalszej części obchodów Dnia Ziemi odbył się konkurs mody ekologicznej dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I- II i IV-VIII. Laureaci konkursów otrzymali dyplomy i nagrody.  Uczniowie wszystkich  klas przygotowali ekologiczne piosenki, które zaprezentowali podczas akademii. 

Konkurs Mody Ekologicznej przedszkole

I miejsce -  Szymon Dziura

II miejsce - Wojciech Bujny

III miejsce -  Klara Adamus

wyróżnienie Tymon Dziura

Konkurs Mody Ekologicznej klasy I-III

I miejsce -  Zuzanna Szałkowska klasa 1

II miejsce - Szymon Lubiński klasa 2

III miejsce - Wiktoria Pluta klasa 1

wyróżnienie Julia Wylon klasa 2

wyróżnienie Maria Dziedzina klasa 1

Konkurs Mody Ekologicznej klasy IV-VIII

I miejsce -  Marcel Woźniak  klasa 4

II miejsce - Natalia Kalarus klasa 5

III miejsce - Patrycja Trzcionka  klasa 5

wyróżnienie - Nela Biedroń klasa 4

Wszystkim Laureatom gratulujemy!!!



organizatorki: Joanna Górnisiewicz,

Katarzyna Maciążek, 

Aneta Tyburkiewicz 

 


 

origami

 

Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu plastycznego: Origami z kółek – Wiosna.

W szkolnym konkursie prac wykonanych z kółek origami Jury składające się z nauczycieli uczących w naszej szkole wyłoniło zwycięzców:

I miejsce: Zofia Przemyk - kl. IV,

II miejsce: Maria Przemyk - kl. V i Julia Pogorzelczyk - kl. IV

III miejsce: Karolina Grzyb - kl. V

wyróżnienie: Maja Chwastek kl. - IV i Aleksandra Chwastek kl. - V.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Katarzyna Sikorska


 

SZALONY WIOSENNY TYDZIEŃ W SP NR 2

sweet-cute-green-rest-furniture-yellow-539760-pxhere.com 1Nasza szkolna społeczność czuje w powietrzu wiosnę! Z tej okazji zorganizowaliśmy w naszej szkole Szalony wiosenny tydzień!

Swoje świętowanie rozpoczęliśmy 18 marca w poniedziałek, kiedy to wszyscy przyszliśmy ubrani w strój w kwiaty lub też element kwiatowy wpletliśmy w nasze włosy. Wtorek był dniem na opak, wówczas ubraliśmy swoje stroje na lewą stronę lub tył do przodu. W tym dniu nic nie było takie jak zawsze. W środę uczciliśmy Międzynarodowy Dzień Żaby. Nasze stylizacje przypominały śliczne, zielone żabki lub po prostu założyliśmy na siebie element stroju w odcieniach zieleni. Czwartek był dniem ważnym! Gdyż to właśnie w czwartek obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Ponadto 21 marca świętujemy Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Na znak solidarności z tymi osobami każdy z nas ubrał skarpety nie do pary. Wyczekiwanym dniem w całym tygodniu był piątek! Był to dzień szalonej fryzury. Zarówno uczniowie, nauczyciele i wszyscy pracownicy naszej szkoły zaskoczyli nas swoją pomysłową fryzurą. Można było zobaczyć w tym dniu różnego rodzaju koczki, loczki, kolorowe „tapiry”.

Dziękuję za zaangażowanie w ten iście szalony pomysł! Mam nadzieję, że przysporzył on Wam wiele dobrej zabawy i pozwolił wejść w wiosenny klimat z nową energią!

Beata Pieprzyk

Agata

Szymon

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW!

Z radością informujemy, iż Agata Nogaj – uczennica klasy III zajęła 3 miejsce w Eliminacjach Gminnych „Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego”. Agatko, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Miło nam również poinformować o sukcesie Szymona Gali – ucznia klasy III, który zajął 3 miejsce w Eliminacjach  Gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Joanna Żołądź

Powitanie wiosny w SP nr 2

tree-nature-forest-grass-light-plant-985038-pxhere.com21 marca obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Był to jeden z ważniejszych dni w naszym szalonym wiosennym tygodniu. Świętowaliśmy w tym dniu Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Na znak solidarności z tymi osobami każdy z nas ubrał skarpety nie do pary.

Uczniowie klasy I przygotowali krótki muzyczno-recytatorski występ artystyczny, który wprowadził nas w wiosenny nastrój. Dzieci w zachwycających strojach wcieliły się w role między innymi Pani Wiosny, kwiatuszków, zwierzątek. Zatańczyły walczyk motyli i układ choreograficzny z chustą animacyjną.

Po części artystycznej udaliśmy się na podwórko gdzie powitaliśmy wiosnę, żegnając się czule z marzanną. Machaliśmy do niej, przybijaliśmy pożegnalne piątki, cieszyliśmy się z nadejścia wiosny i pięknej pogody.

Beata Pieprzyk

Zapraszamy do aktywnego świętowania Szalonego Wiosennego Tygodnia!

Życzymy dobrej zabawy!

White Playful Illustration Hello Spring Instagram Story 1

konkurs plastyczny

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

NA PRACĘ ORIGAMI Z KÓŁEK "WIOSNA"

Zapraszam uczniów klas IV-VI do wzięcia udziłu w konkursie plastycznym WIOSNA.
Zadanie konkursowe polega na stworzeniu z kółek wyciętych z kolorowego papieru i składanych w różny sposób obrazka, który w kretaywny sposób przeedstawia wiosnę i jej zwiastuny. 

Format pracy - A4.
Podpisane prace konkursowe (imię i nazwisko , klasa), należy oddać do dnia 25 marca 2024r. do p. Katarzyny Sikorskiej.

Zachęcam do udziału w konkursie.

Katarzyna Sikorska

Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Tuesday the 17th. Siewierz