Zakończenie projektu "Kompetencje kluczowe szansą na sukces uczniów z terenu Gminy Siewierz"

Cały projekt należy uznać za niezwykle udany. Uczniowie chętnie brali udział w zajęciach w szkole oraz wyjazdach.

Największym zainteresowaniem cieszyła się robotyka i automatyka, gdzie podczas sobotnich zajęć uczestnicy zajęć zbudowali roboty z klocków Lego.

Bardzo duże zainteresowanie wzbudziły też zajęcia koła filmowego. Dzieci poznały podstawowe terminy związane z filmem, stworzyły scenariusze i nakręciły własne filmy. Powstały ciekawe wywiady oraz filmy, min. "Atak kanibali".

W ramach zajęć "Teatr w językach obcych" nasi uczniowie przygotowali przedstawienie "Czerwony Kapturek" w języku angielskim. Samodzielnie przygotowali również dekoracje i rekwizyty.

"Młody Europejczyk" pozwolił poznać kulturę, zwyczaje i kulinaria krajów Europy. Uczniowie przygotowywali prezentacje o wybranych krajach Europy, liczne prace plastyczne oraz rozwiązywali ciekawe quizy.

W ramach projektu odbyły się liczne wyjazdy, min. do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku - Białej, do Oddziału Telewizji Polskiej w Katowicach, do Teatru Dzieci Zagłebia. Odbyły się również zajęcia terenowe na Zamku w Siewierzu.

W projekcie zaangażowane było niemal 100% uczniów klas IV - VI, a także liczni uczniowie klas młodszych. Wszyscy pozytywnie ocenili swój udział w zajęciach, zajęcia pozwoliły nabyć nowe wiadomości oraz umiejętności, rozwijać zainteresowania.

Asystent projektu w SP 2: Justyna Chudy

To w zakładce projektu:

W ramach projektu „KOMPETENCJE KLUCZOWE SZANSĄ NA SUKCES UCZNIÓW Z TERENU GMINY SIEWIERZ”30.05.2015 r grupa 10 uczniów naszej szkoły wyjechała na wycieczkę do Telewizji Katowice.

W holu powitał nas Grzegorz Barański- wydawca Aktualności, który odkrył przed młodzieżą tajniki pracy dziennikarskiej i wyjaśnił zawiłości związane z realizacją programów telewizyjnych. Uczestnicy wycieczki zobaczyli m.in. małe studio telewizyjne, pomieszczenie realizatora dźwięku, a także największe studio, jakim dysponuje TVP Katowice.

klucz1

klucz2