Spotkanie z Mikołajem. 

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój,  długą białą brodę a na plecach niósł ciężki  worek pełen prezentów. Przedszkolaki zaśpiewały dla Mikołaja piosenkę,  a nasz gość obdarował wszystkich prezentami.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

                       Justyna Wystrychowska

311406443 817567576100523 3704057793653640781 n311454601 1160460681227798 1499074538190154969 n

Przedszkolny konkurs plastyczny pt. „PAN JEŻ”.

18 października odbyło się w naszym przedszkolu rozstrzygnięcie jesiennego konkursu plastycznego pt. „Pan Jeż”. Przedszkolaki, zarówno z grupy młodszej, jak i starszej przygotowały przepiękne prace, które wykonały różnorodnymi technikami plastycznymi.

20 jesiennych portretów „Pana Jeża” zdobi korytarz szkoły i jeszcze bardziej wprowadza nas w klimat jesieni. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim przedszkolakom za udział w konkursie.

 

Katarzyna Wilczyńska


„Dzień Przedszkolaka”.

20 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu bardzo ważne święto - Dzień Przedszkolaka. Cały dzień był wypełniony uśmiechem, zabawą i całą mocą niespodzianek! Najpierw udaliśmy się wszyscy na salę gimnastyczną, gdzie dzieci z wielkim zaangażowaniem pokonywały specjalnie przygotowany dla nich tor przeszkód. Po aktywności fizycznej na sali, dzieci odpoczywały ozdabiając kolorowym papierem - kokardy i meloniki, które za chwilę zamieniły się w opaski na głowę. Wspólne zdjęcie i zdjęcia w fotobudce były kolejną atrakcją dla dzieci. Dżentelmeni z sumiastymi wąsami lub brodą, Minionki, królewny w koronie i myszki Miki, to tylko niektóre pomysły na zabawne zdjęcie w pamiątkowej ramce! Zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia był bal! Ulubione piosenki i tańce dostarczyły nam wszystkim ogromnej radości!

Katarzyna Wilczyńska

Justyna Wystrychowska

   a przekładka

Dbamy o ZIEMIĘ!

Nasze przedszkolaki zarówno z grupy starszej, jak i młodszej wzięły udział w plastycznym konkursie pt. „Cały świat to wielkie drzewo” – zorganizowanym przez Przedsiębiorstwo ALBA. Dzieci przyniosły do przedszkola łącznie 22 przepiękne prace konkursowe, wykonane różnymi technikami plastycznymi. W dniu, kiedy obchodziliśmy Dzień Ziemi, mieliśmy zaszczyt gościć Panią Dyrektor ds. Rozwoju Przedsiębiorstwa Alba – Panią Magdalenę Lenartowicz, która wyłoniła trzech zwycięzców oraz przyznała trzy wyróżnienia. Laureaci otrzymali nagrody, a pozostali uczestnicy konkursu drobne upominki. Ale to nie wszystko! Główną nagrodą dla przedszkola były zestawy pojemników do segregowania śmieci dla obydwu grup oraz jeden duży zestaw dla szkoły.

Gdy pojemniki do segregowania śmieci znalazły swoje miejsce w naszych przedszkolnych salach - zostały przeprowadzone ekologiczne zajęcia dla każdej z grup, na których dzieci zostały uwrażliwione na problem zaśmiecania naszej planety. Zapoznały się z zasadami segregowania śmieci, oszczędzania wody, energii i poznały pojęcie recyklingu. Starszaki podarowały przedmiotom – odpadom drugie życie, wykonując z nich grę – „Ślimak - kółko i krzyżyk”, zaś maluchy wspólnie przygotowały, z tekturowego pudełka i plastikowych butelek, kotka „Nakrętkę” - do którego każdego dnia zbierają plastikowe nakrętki z butelek, musów lub odkręcanych jogurtów.

Dzieci już wiedzą, że same mają wpływ na czystość swojego otoczenia, a żeby to wszystko mogły utrwalić w praktyce, zostały przygotowane dla wszystkich przedszkolaków Ekologiczne Karty Aktywności. Dzieci dostały karty, na których były przyklejone: jeden główny kosz symbolizujący segregowanie śmieci i pięć małych koszy oraz jedna duża uśmiechnięta kropla symbolizująca oszczędzanie wody czyli również prawidłowe mycie rąk i pięć małych kropelek. Najmłodsi każdego dnia mogli zamalować jedną kropelkę oraz jeden kosz, jeśli prawidłowo segregowali swoje odpady i właściwie myli rączki. Na wszystkich przedszkolaków, za ich naukę i pracę, czekały upominki m.in. Dyplomy Strażników Przyrody oraz magnesy na lodówkę z uśmiechniętą planetą Ziemią.

Finałem naszej ekologicznej akcji było najpierw wręczenie nagród za wypełnione Ekologiczne Karty Aktywności, a potem wielkie grillowanie! Grill zrobiony z tektury wywarł na przedszkolakach duże wrażenie! Dzieci pokolorowały i wycięły z papieru kromki chleba i kiełbaski oraz zrobiły, również z papieru, sałatki z pomidorów i cebuli. Później każdy na swój talerzyk nałożył sobie to co lubi i zajął miejsce na kocu, by wspólnie świętować. Zabawa była bardzo udana! Na koniec dzieci posprzątały i posegregowały odpady – plastikowe widelce i tekturowe tacki umieściły w odpowiednich pojemnikach.

Po tych zajęciach, jak i całej ekologicznej akcji nasi mali Strażnicy Przyrody dbają o Ziemię i spisują się na medal!

Katarzyna Wilczyńska

PRZEDSZKOLAKI NA JURAJSKIM SZLAKUW dniu 9 maja 2022 roku przedszkolaki wybrały się na długo oczekiwaną i pełną atrakcji wycieczkę do Żarek. Wyprawa ta dostarczyła nam wielu doświadczeń związanych z wytwarzaniem własnych naczyń z gliny, a na osłodę po ciężkiej pracy przedszkolaki zrobiły dla siebie słodko pachnącego lizaka.
Pierwszym punktem naszej wycieczki był Wehikuł Czasu na Jurajskim Szlaku, w którym dzieci uczestniczyły w warsztatach lepienia z gliny. Każdy przedszkolak dostał kulę gliny i pod okiem osób prowadzących warsztaty dzieci wykonały dno kubeczka, a następnie ze zrolowanych wałeczków gliny zrobiły ścianki i uszka naczyń. Wykonane przez siebie kubeczki dzieci ozdobiły brokatem według własnego pomysłu. Naczynia zostały dostarczone do przedszkola następnego dnia i jako pamiątkę zabrane przez dzieci do domu.
Kolejnym punktem naszej wycieczki była Manufaktura Słodyczy Hokus Pokus. Dzieci obserwowały proces wytwarzania lizaków i cukierków od momentu kiedy cukier jest jeszcze w formie płynnej, po dolewanie barwników i aromatów, wyrabianie masy cukrowej, a na końcu najbardziej przyjemna i atrakcyjna część dla naszych przedszkolaków - własnoręczne formowanie swojego lizaka. Uformowane przez dzieci lizaki zostały zapakowane przez prowadzących warsztaty i wręczone przedszkolakom.
Dla nas wszystkich był to dzień pełen wrażeń i pracy, możliwość uczestniczenia w warsztatach dostarczyła przedszkolakom dużo emocji i satysfakcji z aktywnego udziału w przeprowadzonych warsztatach. Czekamy na kolejne wyprawy.

Galeria zdjęć:Justyna Wystrychowska

Pierwszy dzień jesieni

Tak szybko płynie czas i oto nastała jesień, piękna i kolorowa. Przywitała nas ona wspaniałymi darami, które wykorzystaliśmy w naszym przedszkolu. Wśród wielu darów jesieni pojawiły się grzyby, żołędzie i malowane słońcem liście. Zainspirowani tymi zmianami postanowiliśmy przywitać nową porę roku pracami plastycznymi, a efekty tej pracy możecie pooglądać na zdjęciach.

                                                                  

                                                                       Katarzyna Sikorska

Owocowe witaminki

Samo zdrowie, samo zdrowie każdy ci to powie! – śpiewamy w piosence przedszkolnej. Wiemy, że owoce i warzywa dostarczają naszym organizmom zdrowych składników i wielu witamin. A ponieważ jesień plon obfity niesie – chcemy z tego korzystać. Wystarczyła malutka prośba do rodziców, a w naszym przedszkolu pojawiała się wielka owocowa góra. Wspaniale jest poznawać świat wszystkimi zmysłami. Oglądaliśmy, dotykaliśmy, wąchaliśmy i wreszcie przyszedł czas na degustację. Umyte i obrane owoce stały się pysznym musem, który tak wszystkim smakował, że nasza kolejka po dokładkę ciągle się odnawiała!

Smakołyki - witaminki dla dzieci z przedszkolnej rodzinki! Dziękujemy naszym rodzicom, za tą przepyszną ucztę.

                                                                Katarzyna Sikorska

Grzybobranie

Od kilku dni w przedszkolu i poza nim trwały gorączkowe przygotowania do wielkiego wydarzenia – pierwszego grzybobrania. Jesień przywitała nas wspaniałą pogodą i w sobotę wzięliśmy udział w zajęciach edukacyjnych połączonych z pieszą wyprawą przez las w poszukiwaniu grzybów. Towarzyszyli nam przedstawiciele Nadleśnictwa Siewierz, Pan Podleśniczy Piotr i Pan Leśniczy Radosław, którzy dzielili się z nami swoją wiedzą na temat różnych grzybów. Ilustracje oraz żywe okazy pozwoliły dzieciom poznać różne gatunki grzybów. Wszyscy też nauczyliśmy się zasady: jeśli nie znam jakiegoś grzyba, to go nie zbieram. Ponieważ nasze bezpieczeństwo jest bardzo ważne, to poznaliśmy również regułę – dzieci nie powinny jeść grzybów, ale mogą zawsze pomagać swoim rodzicom, którzy znają się na grzybach, w ich szukaniu. Podczas spaceru przez las, widzieliśmy różne grzyby i dowiedzieliśmy się, że te, niejadalne dla człowieka służą za pokarm dla zwierząt. Przedszkolaki sprawdzały swoją wiedzę podczas quizu – odpowiadając na pytania zbierały punkty – kropki muchomora, które naklejały na specjalną planszę. Nasi rodzice przygotowali dla nas przedstawienie – Historię pewnego grzybobrania. Bajka zakończyła się dla wszystkich wspólnym tańcem - mały muchomor – chociaż niejadalny – to jednak zyskał swoich przyjaciół.

Po przedstawieniu wspólnie zatańczyliśmy do piosenki o zajączkach     i grzybkach, a po emocjach i wysiłku fizycznym uzupełniliśmy spalone kalorie jedząc poczęstunek – pyszne kiełbaski oraz wspaniałe ciasta przygotowany przez rodziców. Dodatkową atrakcję stanowiły: przejazd wieloosobowym rowerkiem i foto-ramka do pamiątkowego zdjęcia. Pogoda i humory nam dopisały, wspaniale było spędzić ten czas razem w naszej wspólnej przedszkolnej rodzinie. Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

                                                                             Katarzyna Sikorska

                                                                 Justyna Wystrychowska

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września obchodzimy Światowy Dzień Przedszkolaka. To święto ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Ten dzień był wyjątkowy dla naszych Przedszkolaków: w salach zorganizowano zabawy taneczne i konkursy, w trakcie których nasi podopieczni świetnie się bawili. Następnie dzieci zjadły poczęstunek, który przygotowali Rodzice. Dodatkową atrakcją było rozpalone przez Rodziców ognisko i upieczone na nim kiełbaski. Następnie dzieci oglądały pokaz baniek mydlanych, w trakcie którego każdy przedszkolak mógł sam zrobić swoją, niepowtarzalną bańkę. Wiele emocji dostarczyły nam również zabawy z chustą animacyjną.
Był to wspaniały dzień, który dostarczył przedszkolakom i nam nauczycielom wiele uśmiechu i radości.


Justyna Wystrychowska

small 0

Dobry Święty Mikołaju,
wszystkie dzieci Cię kochają.
Usiądź sobie między nami,
obdarz dzieci prezentami.  

      W dniu 7 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste spotkanie ze Świętym Mikołajem. Od samego rana przygotowywaliśmy się do tej wizyty. Piękne dekoracje w klasach i na sali gimnastycznej przeniosły nas w zimowy, świąteczny świat. Z niecierpliwością czekaliśmy na gościa.Wołaliśmy głośno: Mikołaju chodź do nas!Gdy tylko wszedł do sali, szczerze się ucieszyliśmy. Przywitaliśmy gościa piosenkami i tańcami. Mikołaj obdarował wszystkich prezentami. Po wykonaniu wspólnego zdjęcia podziękowaliśmy Mikołajowi i pożegnaliśmy się.  Spotkanie z Mikołajem spędziliśmy w bardzo miłej atmosferze. Dziękujemy za wspaniałe prezenty! Do zobaczenia za rok. (K. Sikorska)

mik21

Rozstrzygnięcie konkursu dla przedszkolaków na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową.

Na początku grudnia bieżącego roku odbył się szkolny konkurs na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową. Dzieci z oddziałów przedszkolnych wykonałypiękne świąteczne kartki. Jury wybrało zwycięzców:

I miejsce:Julia Wylon

II miejsce: Miłosz Bochenek

III miejsce ex aequo: Hanna Machura, Martyna Nadolny

Wyróżnienia: Dominik Baryła, Szymon Lubiński

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

konkurs2


 

20 listopada - Dzień Praw Dziecka                             

Światowa KonwencjaPraw Dziecka, została uchwalona 20 listopada 1989 r. przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych. Co warto podkreślić – inicjatorem dokumentu była Polska. Inspiracją dla twórców projektu była myśl Janusza Korczaka, który jako pierwszy nawoływał do podmiotowego traktowania dziecka.

W dniu dzisiejszym, w naszym przedszkolu podczas zajęć wiele rozmawialiśmy na temat praw przysługującym wszystkim dzieciom. Naszą pogadankę rozpoczęliśmy od wysłuchania wiersza pt. „Prawa dziecka” M. Brykczyńskiego. Podczas swobodnych odpowiedzi zastanawialiśmy się nad tym, co to są te prawa, co oznaczają i jak się zachować, aby je uszanować. Pomysłów było bardzo dużo, w prawdziwej burzy mózgów wybraliśmy te, które są dla nas bardzo ważne.Swoje przemyślenia udokumentowaliśmy rysunkami. W ten sposób nie umiejąc jeszcze pisać zostawiamy swój ślad.Chociaż już dużo zmieniło się w kwestii szanowania praw dziecka, to wciąż są jeszcze osoby, które te prawa mają za nic…   (K. Sikorska)

20listopada


25 listopada Dzień Pluszowego Misia

Całkiem inaczej niż zawsze obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Nie ma chyba dziecka, którenie miałoby chociaż malutkiego Misia. Te ukochane zawsze towarzyszyły nam w przedszkolu. Miś Pluszowy, ten nasz, szczególny i wyjątkowy to przecież niezwykła zabawka. To prawdziwy przyjaciel. Jemu możemy powiedzieć wszystko i zawsze mocno go ukochać. Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Więc chociaż dzisiaj nie mogliśmy przynieść naszych Pluszaków do przedszkola to zabaw, opowieści i pracy twórczej na cześć naszych Misiów nie zabrakło. Zaczynając nasze zajęcia, przypomnieliśmy sobie historię, która towarzyszyła powstaniu pierwszego Misia. Powspominaliśmy nasze ulubione zabawki, poćwiczyliśmy języki recytując wiersz „Misio ma”, narysowaliśmy piękne portrety. Słuchaliśmy misiowych piosenek, odwiedziliśmy wirtualnie muzeum zabawek i zrobiliśmy maski-misie. Uwieńczeniem naszych starań było otrzymanie medali dla wszystkich przyjaciół Misiów. (K. Sikorska)

miski1

miski4

miski3

miski2

Akcje w których uczestniczymy

polskabiega.jpg
Copyright © 2023 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Monday the 27th. Siewierz