Drukuj

szklankamleka

„Szklanka mleka” – porcja zdrowia dla człowieka!

Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w programie „Szklanka mleka”, którego celem jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży dobrych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych. W ramach programu uczniowie raz w tygodniu otrzymują bezpłatnie trzy kartoniki mleka białego lub trzy kartoniki mleka smakowego w cenie 24 groszy za kartonik.

Jak zapewne wszyscy wiemy regularne spożywanie mleka i jego przetworów ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Składniki zawarte w mleku wzmacniają odporność organizmu, dobrze wpływają na zdolność uczenia się i zapamiętywania, wzmacniają nasze kości, zęby i paznokcie a także zapobiegają osteoporozie u dorosłych. Zatem picie mleka to samo zdrowie a udział w programie „Szklanka mleka” pomaga dzieciom zdrowo się rozwijać.

Program „Szklanka Mleka” jest finansowany z trzech źródeł:

·         dopłata unijna obejmuje dostarczanie mleka i jego przetworów do wszystkich rodzajów uprawnionych placówek oświatowych,

·         dopłata krajowa obejmuje dostarczanie mleka i jego przetworów do szkół podstawowych,

·         dofinansowanie z Funduszu Promocji Mleka obejmuje dostarczanie mleka i jego przetworów do przedszkoli i gimnazjów.

 

Magdalena Drezler

 

 

 

Akcje w których uczestniczymy

EFS_z_podpisem.jpg
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Sunday the 21st. Siewierz