Drukuj

Krajowa Odznaka Jakości dla projektu eTwinning „Znajdźmy wspólny język… Ojczysty” 

Wzięliśmy udział w tym projekcie, aby uczcić Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który przypada na 21 lutego. Projekt rozpoczął się początkiem bieżącego roku, a zakończył z końcem marca. Dzisiaj możemy cieszyć się Krajową Odznaką Jakości!

"A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają" - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego, zapoczątkowanego ponad czterysta pięćdziesiąt lat temu przez Mistrza Reja. 

Dziękujemy Wam drodzy Uczniowie, Rodzice i Współtwórcy projektu za zaangażowanie i pomoc w realizacji działań! Bez Was nie udałoby się nam tego osiągnąć!

Korzystając z okazji, podsumujmy nasze działania:

Projekt polegał na wykonaniu dowolnej liczby zadań, które miały na celu podkreślić bogactwo, różnorodność i piękno języka ojczystego. Uczniowie, biorący udział w tej inicjatywie, rozwijali umiejętność pracy w grupie i zespole. Ponadto kształtowali umiejętności pisania, doskonalili techniki czytania. Projekt uwrażliwił dzieci i młodzież na kulturę słowa. Doskonalił umiejętności korzystania z narzędzi TIK. Przybliżył historię Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Uczniowie i nauczyciele zmierzyli się z niełatwym zadaniem „Łamańców językowych”. Ćwiczyliśmy swoje buzie, próbując bezbłędnie powiedzieć: „Jola lojalna, Jola nielojalna”, „Stół z powyłamywanymi nogami”, „Cóż, że ze Szwecji” oraz wiele innych.  Wraz z członkami projektu napisaliśmy i zilustrowaliśmy opowiadanie pod tytułem „Niesamowita opowieść”. Zaprojektowaliśmy okładki ulubionych lektur szkolnych. Idąc z duchem czasu, uczniowie stworzyli lekturmemy, które w zabawny sposób obrazowały fragmenty lektur. Stworzyliśmy szkolny plakat z najbardziej lubianym słowem w języku polskim. Zilustrowaliśmy trudne przysłowia. Współtworzyliśmy książeczkę w sieci, gdzie zamieściliśmy rysunki przedstawiające związki frazeologicznych. Bawiliśmy się w poszukiwaczy ortograficznych błędów. Rysowaliśmy ortograficznego Dyzia. Nakręciliśmy reportaż o języku polskim, a także zmontowaliśmy szkolno – przedszkolną filmową recytację wiersza „Żuraw i czapla” Jana Brzechwy.

Nauczyciele SP nr 2 prowadzą wiele działań w ramach eTwinning. Są to zarówno polskie jak i międzynarodowe projekty. Sukcesy, jakie odnoszą, to dla nich motywacja do działania, która niesie za sobą ogromną satysfakcję z pracy z dziećmi i młodzieżą. Dzięki takim inicjatywom pedagodzy utwierdzają się w przekonaniu, że to co robią ma sens, bo pozwala na wszechstronny rozwój wychowanków. Życzymy sobie i Wam kolejnych wyróżnień!

Oto i nasze odznaczenie:

Odznaka dla społeczności

Beata Pieprzyk, Aneta Bednarz, Magdalena Drezler

Akcje w których uczestniczymy

szkola_bez_przemocy_small.jpg
Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Thursday the 2nd. Siewierz