grudzien-1

Grudniowe działania projektowe

Miesiąc grudzień był w naszym projekcie przepełniony świąteczną atmosferą. Nasi uczniowie przygotowywali wirtualne kartki świąteczne dla swoich przyjaciół. Uczestnicy projektu stworzone e-kartki umieścili na specjalnie przygotowanej cyfrowej tablicy interaktywnej - jamboard. link do tablicy

unnamed

15.12. 2021 o godz. 10:45 odbyło się cudowne spotkanie wszystkich uczestników projektu wraz z ich opiekunami. Złożyliśmy sobie życzenia świąteczne, ponadto nasza uczennica –Nela Dorobisz z klasy V zagrała kolędę „Dzisiaj w Betlejem” na skrzypcach. Życzeniom świątecznym oraz śpiewom nie było końca. Uczniowie klasy piątej stworzyli życzenia również w wersji słowackiej, aby nasi przyjaciele mogli je zrozumieć: link do życzeń

Wirtualne kolędowanie odbyło się za pomocą Jitsi Meet.

powitanie.png

Za pomocą narzędzia ANIMOTO nasi uczniowie wraz ze swoimi rówieśnikami stworzyli filmowe życzenia noworoczne. Efekt ich działań jest naprawdę imponujący.

link

Ostatnie grudniowe zadanie sprawiło naszym uczniom wiele frajdy, mianowicie działaliśmy w międzynarodowych teamach, gdzie wspólnie z naszymi zagranicznymi  partnerami tworzyliśmy zimowe zadania/zagadki/gry za pomocą Wordwall’u oraz LearningApp’u.

Justyna Chudy
Joanna Cesarz

Listopadowy eTwinning

W listopadzie mamy działania patriotyczne. Przygotowaliśmy prezentację naszej "Małej Ojczyzny" - wszystkie szkoły umieściły swoje prace i powstała bardzo ciekawa strona internetowa:

witryna internetowa

Byliśmy historycznymi detektywami :-) Każda szkoła umieściła na padlecie zdjęcie postaci związanej z regionem i wskazana szkoła miała odgadnąć, kto jest na zdjęciu. To była super zabawa!

padlet ze znanymi osobami

listopad.png

Co nowego w projekcie?

Zadaniem uczestników projektu był wybór oficjalnego loga projektu. Najwięcej głosów otrzymała propozycja nr 3, czyli praca Julii, uczennicy ze Słowacji, która otrzymała 27% głosów.

logo bez nazwy szkoły

14.10. świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej, nasi uczestnicy projektu za pomocą narzędzia AnswerGarden, przypisali cechy, jakie winien posiadać SUPERBELFER.

najlepszy belfer

Wiele radości i emocji dostarczyło nam zadanie, które polegało na tym, iż nasi partnerzy za pomocą zdjęcia prezentują znaną postać ze swojego regionu i jednym zdaniem opisują daną osobę, a naszym zadaniem było odgadnąć kto to jest i dzięki czemu zasłynął w swoim regionie. Nasi uczniowie przygotowali dla uczniów ze Słowacji zagadkę o Stanisławie Hadynie.
Obecnie przygotowujemy prezentację na temat Siewierza, która ma przybliżyć partnerom projektu nasze miejsce zamieszkania.

Konkurs na logo projektu

Nadszedł czas na konkurs! Prace konkursowe można zobaczyć tutaj: kliknij

Wszystkie prace projektowe można zobaczyć tutaj: kliknij

tree-g87c0f4aed 640

Logo projektu

Pora na przygotowanie logo projektu. Z propozycji naszych uczniów wybierzemy jedną pracę, która będzie reprezentować naszą szkołę w konkursie projektowym.

Powodzenia!

incandescent-1586293 640                  Wstępna ewaluacja projektu

Uczniowie biorący udział w projekcie uczestniczyli w ewaluacji wstępnej. Ewaluacja miała postać testu jedno- bądź wielokrotnego wyboru.  Wyniki ewaluacji pozwolą określić, jakie narzędzia i aplikacje uczniowie znają, jakie chcą poznać i czy w ogóle widzą sens wykorzystywania narzędzi TIK podczas nauki i pracy.

242220082 354362759771799 2724638275536637750 n

Netykieta projektu

Współpraca projektowa zaczęła się od opracowania netykiety, czyli zbioru zasad, które będą nas obowiązywały podczas trwania projektu. W programach eTwinning ważna jest współpraca, zatem netykieta tworzona jest wspólnie, każda szkoła stworzyła jeden slajd. Nasze propozycje są uniwersalne - warto o nich pamiętać zawsze, nie tylko w trakcie projektu.

Uczestnicy projektu

Pora przedstawić szkoły biorące udział w projekcie Web 2.0 i TIK. Uczestniczy w nim 6 placówek - cztery z Polski oraz dwie ze Słowacji. Mamy przyjemność być współzałożycielami projektu. Oto pełna lista oraz mapka z lokalizacją:

• Zespół Szkół im. M. Kotańskiego w Inowrocławiu - założyciel
    • Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu - założyciel
    • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borkowie
    • Szkoła Podstawowa w Kaliskach
    • Súkromná spojená škola, Biela voda 2, Kežmarok
    • Základna škola s materskou školou Slovenská Ves

internet-1028794 1280

Web 2.0 i TIK - najnowszy projekt eTwinning w SP 2

Serdecznie zapraszamy do nowego projektu eTwinning w naszej szkole. Projekt dotyczy narzędzi TIK oraz higieny pracy cyfrowej. Pełna nazwa projektu to "Web 2.0 i TIK - narzędzia do współpracy i współtworzenia".

Zapraszamy do udziału i życzymy udanej zabawy!

Koordynatorki:

Justyna Chudy