DZIEŃ 5 - WYKREŚLANKA

Ostatniego dnia pierwszaki zmierzyły się z wykreślanką. Od nadmiaru literek aż kręciło im się w głowie! Jednak z niewielką pomocą swojej Pani znaleźli wiele ukrytych wyrazów.

www.kizoa.com collage 2018-03-06 00-17-48

DZIEŃ CZWARTY - JĘZYK POLSKI JEST Ą - Ę

Kolejnego dnia klasa I próbowała odczytać smsy, które zawierały teksty bez polskich znaków. Nie było to łatwym zadaniem, ale daliśmy radę. Spróbujcie sami!

kom

A tutaj kilkoro z nas podczas pracy:

www.kizoa.com collage 2018-03-01 22-50-12

TRZECI DZIEŃ TYGODNIA Z JĘZYKIEM OJCZYSTYM

W dniu dzisiejszym uczniowie stworzyli plakat propagujący dbałóść o poprawność polszczyzny. Uczniowie w grupach ustalili wyrazy, które sprawiają im trudność. Następnie zapisali je na wcześniej przygotowanym plakacie. Oto efekt naszych działań:

Life isa journeynot a

DRUGI DZIEŃ ZMAGAŃ Z NASZYM JĘZYKIEM

Kolejnego dnia klasa I próbowała odgadnąć wyświetlone na monitorze interaktywnym zagadki rysunkowe do naszych rodzimych przysłów i powiedzeń. Następnie wykonali piękne rysunki do wybranego przez siebie powiedzenia. Czy wy także potraficie rozszyfrować "przysłowiowe" zagadki klasy I?

PRZYSŁOWIA W SP NR 2 W SIEWIERZU1

PRZYSŁOWIA W SP NR 2 W SIEWIERZU

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO W SP NR 2 W SIEWIERZU

Wiersz Jana Brzechwy  CHrzszcz 2

21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Nasza szkoła, a w zasadzie uczniowie klasy I wraz z wychowawcą, dołączyli do kolejnego już projektu na platformie eTwinning dotyczącego tematyki naszego języka ojczystego.

W ramach tego projektu, uczniowie klasy I przez najbliższy tydzień będą zmagali się z zadaniami z zakresu edukacji polonistycznej. Będą próbowali rozszyfrować polskie przysłowia, dowiedzą się co to są homofony, podejmą próbę przeczytania tekstów z literami bez znaków diakrytycznych, będą rozwiązywać wykreślanki wyrazowe a także wykonają plakat zachęcający do dbałości o poprawność polszczyzny.

Ponadto, aby uczcić święto naszego języka, w dniu dzisiejszym do działania została zaangażowana cała nasza społeczność uczniowska, która w ciągu zaledwie kilku dni miała za zadanie nauczyć się kilku wersów „łamiącego język” wiersza Jana Brzechwy „Chrząszcz”. Wyczyn ten został uwieczniony na filmie. Zapraszam do jego obejrzenia.

pojemnik_na_baterie.jpg
Tuesday the 19th. Siewierz