Bezpieczeństwo w Internecie

Oto kolejne wspólne dzieło uczestników projektu - ebook "Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?"

Book titled 'HOW WE USE INTERNET SAFELY?'Read this book made on StoryJumper

9. lutego obchodziliśmy . Wspólnie z naszymi partnerami projektu przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego korzystana z Internetu. Ponadto ustawiczne promujemy pozytywne wykorzystanie Internetu. Uczniowie za pomocą różnych aplikacji stworzyli plakaty, na których pokazali w jaki sposób korzystają z Internetu w czasie wolnym, ale również chcieli podkreślić, iż lubią być „off-line”, prezentując wszelkie aktywności bez dostępu do Internetu.

dbi2021

Jak wiadomo nie od dziś, iż muzyka łagodzi obyczaje, dlatego wspólnie stworzyliśmy playlistę utworów młodzieżowych.

Bezpieczne zabawy zimowe

Wspólnie z pozostałymi szkołami opracowaliśmy zestawienie zasad bezpieczeństwa w trakcie zabaw zimowych.

How to play safely in winter?

Zimowy słownik

Jednym z pierwszych zadań projektowych było utworzenie zimowego słownika. Każda szkoła proponowała swoje słowa związane z zimą, a później powstał wspólny słownik projektowy.

Oto nasza praca: link

A tu ostateczna wersja słownika:

Netykieta projektowa

Na początku pracy trzeba określić zasady, którymi będziemy się kierować w trakcie naszego projektu.

imprint-2508603 640

Nasza wizytówka

Oto tablica z naszymi zainteresowaniami: link

Nasi koledzy i koleżanki mogą się dowiedzieć, co nas interesuje i co lubimy.

Mapa szkół biorących udział w projekcie

W projekcie biorą udział szkoły z całej Europy, współpraca zapowiada się wspaniale i interesująco!

mapa szkół

fot profilowa

Projekt "Klub młodzieżowy "MAŁE RZECZY" - aktywnie i twórczo"

Projekt jest adresowany do młodzieży szkoły podstawowej oraz do uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Bierze w nim udział ponad 20 szkół z Polski, Turcji, Gruzji, Chorwacji, Macedonii i Armenii.
Istotą projektu jest rozwój zainteresowań( muzycznych i plastycznych), edukacyjnych, prozdrowotnych i społecznych. Projekt zakłada multidyscyplinarność dziedzin, dlatego może być realizowany na kilku przedmiotach lub w ramach zajęć pozalekcyjnych.

Cele:

- rozwój umiejętności edukacyjnych z zakresu matematyki, przyrody i języka polskiego
- rozwój zainteresowań w zakresie muzyki i plastyki
- kształtowanie postawy prozdrowotnej
- kształtowanie pożądanych postaw i umiejętności społecznych
- doskonalenie umiejętności językowych
- poznanie i wykorzystanie technologii TIK
- doskonalenie umiejętności samodzielnego poszukiwania wiedzy z różnych źródeł.
- integracja oraz doskonalenie umiejętności współpracy w grupie
- kształtowanie odpowiedzialności za powierzone zadania
- doskonalenie umiejętności planowania i organizowania własnej pracy
- rozwijanie kreatywności podczas wykonywania wyrobów związanych z projektem
- umiejętność dzielenia się wypracowanymi materiałami

koordynatorzy: Joanna Cesarz, Justyna Chudy

EFS_z_podpisem.jpg
Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Thursday the 4th. Siewierz 2013