Wizyta na poczcie

27 marca klasa I, w towarzystwie uczniów klasy II i III, wybrała się z wizytą na pocztę w Siewierzu.

Po dotarciu na miejsce zostaliśmy oprowadzeni po urzędzie pocztowym. Zobaczyliśmy jak wygląda praca listonosza po drugiej stronie okienka. Uczniowie dowiedzieli się w jakim celu przychodzi się na pocztę, jak wygląda droga listu od adresata do odbiorcy, jak ostemplować list, zwiedziliśmy miejsce gdzie sortuje się przesyłki, obejrzeliśmy torbę listonosza oraz skrzynkę na listy. Każdy uczeń otrzymał pamiątkową zakładkę do książki.

Dzieci dowiedziały się jak odpowiedzialna jest praca urzędnika pocztowego. Utrwaliły nawyk właściwego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych, a uczniowie klasy I wysłali pocztówki, które przygotowali w ramach projektu European map of postcards.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Urzędowi Pocztowym w Siewierzu za ciekawą i inspirującą lekcje o swojej pracy.

Opracowałą: Beata Pieprzyk

www.kizoa.com collage 2018-04-14 11-57-04

Wspomnień czar

Podczas trwania projektu wiele się nauczyliśmy o naszych partnerach! Wiemy gdzie znajdują się ich państwa na mapie Europy. Znamy ich stolice, zabytki, itp. Potrafimy napisać pozdrowienia w języku polskim i z niewielką pomocą w języku angielskim. Specjalnie dla naszych zagranicznych przyjaciół dzieci wykonały piękne kartki promujące nasze miasto! Uczniowie klasy I z dużym zaangażowaniem i starannością tworzyli pocztówki z Siewierza. Już niebawem zostaną one przez nas wysłane gdyż jesteśmy w trakcie planowania wycieczki na pocztę, a tymczasem kolejna relacja, która została umieszczona na platformie eTwinning.
Beata Pieprzyk

PS: Otrzymaliśmy już kilka pocztówek od zaprzyjaźnionych państw. Tworzymy gazetkę, na której będzie można zobaczyć naszą pocztókową wymianę!

To my!

Tak oto przedstawialiśmy się naszym projektowym przyjaciołom:

Beata Pieprzyk

Chwalimy się naszą szkołą!

Na potrzeby projektu stworzony został krótki filmik prezentujący naszą szkołę. Zapraszamy do obejrzenia.

EUROPEAN MAP OF POSTCARDS

- międzynarodowy projekt w ramach programu eTwinning

I just want you to know                                        1-300x206

Od stycznia bieżącego roku uczniowie klasy I mają przyjemność brać udział w projekcie “European map of postcards” w ramach programu eTwinning.

eTwinning to internetowa platforma współpracy dla nauczycieli, dyrektorów, bibliotekarzy, którzy tworzą społeczność szkół w Europie. Promuje współpracę szkół za pomocą technologii informacyjno – komunikacyjnych, oferując nauczycielom narzędzia pomocne w realizacji działań projektowych.

Pomysłodawcą i założycielem wyżej wspomnianego projektu jest Beata Pieprzyk. Projekt jest organizowany we współpracy z jedenastoma państwami Europy, a mianowicie: Włochami, Francją, Hiszpanią, Czechami, Litwą, Łotwą, Estonią, Rumunią, Słowacją, Cyprem oraz Turcją. Głównym założeniem projektu jest własnoręczne wykonanie, za pomocą dowolnej techniki plastycznej, kartki pocztowej ze swojego kraju i wysłanie jej do każdej zagranicznej szkoły członkowskiej. Pocztówka powinna zawierać pozdrowienia napisane w języku angielskim ale i w języku ojczystym danego państwa. Dodatkowymi działaniami projektowymi jest wykonanie prezentacji szkoły oraz uczniów, przygotowanie informacji o swoim państwie oraz wykonanie wystawy nadesłanych kartek w swojej szkole. Dzięki uczestnictwie w projekcie uczniowie dowiedzą się gdzie na mapie znajdują się państwa biorące udział w projekcie oraz poznają najciekawsze wiadomości na temat tychże krajów. Ponadto rozwiną swoje umiejętności językowe zarówno z języka angielskiego jak i polskiego oraz nawiążą międzynarodowe przyjaźnie.

Planowane ukończenie projektu przewidziane jest na czerwiec 2018 roku.

Organizator: Beata Pieprzyk

polskabiega.jpg