books1

CIEKAWE CYTATY O KSIĄŻCE

"Kto czyta książki, żyje podwójnie"

Umberto Eco

"Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów"

Kartezjusz

"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."

/przysłowie chińskie/

"Telewizja to tylko zastępcza rozrywka dla mózgu, kto nie czyta, ten właściwie nie potrzebuje już głowy, nie mówiąc oczywiście o wyobraźni i fantazji"

Billie Joe

"Ludzie mówią, że życie to jest to, ale ja wolę sobie poczytać"

Cycero

"Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni"

chińskie przysłowie

„Jedni kochają konie, inni ptaki, jeszcze inni zwierzęta różne. Ja natomiast od dziecka namiętnie pragnąłem posiadać książki.”

Julian Apostata

"Wszystko, co we mnie dobre, zawdzięczam książce"

Maksym Gorki

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

"Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji."

"Książki są lekarstwem dla umysłu"

Demokryt

"Czytelnika nie można zniewalać, czytelnika się urzeka."

Antoine de Saint-Exupéry

"Dom, gdzie znajduje się książka jest przybytkiem słońca."

Kornel Makuszyński

„Kocham książkę dlatego, że wprowadza mnie w mój własny świat, że odkrywa we mnie bogactwa, których nie przeczuwałem.”

Jarosław Iwaszkiewicz

„Kiedy masz jakieś wątpliwości, idź do biblioteki”

Joanne K. Rowling

„Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem.”

Kornel Makuszyński

„Pokój bez książek jest jak ciało bez duszy.”

Cyceron

„Powiedz mi, jakie książki masz w domu, a powiem ci, kim jesteś.”

Jarosław Iwaszkiewicz

„Ludzkość wymyśliła dwie doniosłe rzeczy na świecie. Najmądrzejszą rzecz - książkę i najgłupszą - wojnę!”

Mieczysław Kotarbiński

„Książki to najlepsi Twoi przyjaciele. Nie wyśmieją, nie zdradzą,                 a nauczą wiele.”

Jan Rak

„Przy pomocy książek wielu staje się ludźmi uczonymi nawet poza szkołą, bez książek zaś nikt nie wykształci się nawet w szkole.”

Jan Amos Komeński

„Biblioteka to skarbnica lekarstw duszy.”(napis w bibliotece w Tebach)

Ozymandias

"Książki kochają każdego, kto je otwiera, dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźń, niczego w zamian nie żądając..."