Cosmic Challenge: “Kosmos, gwiazdy i planety”

Kosmiczny projekt eTwinning już jest w naszej szkole! Cosmic Challenge: „Kosmos, gwiazdy i planety” - to nabywanie umiejętności aktywnego poszukiwania wiedzy i korzystania z różnych jej źródeł oraz poznawanie świata w trakcie zabaw plastycznych, badawczych, eksperymentów i obserwacji.

CELE

• Poznanie kosmosu, planet i układu słonecznego.

• Umiejętność posługiwania się różnymi urządzeniami technicznymi.

• Rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej.

• Budowanie wzajemnych relacji w klasie oraz współpraca międzyszkolna.

• Poznanie i wykorzystanie różnych narzędzi TIK.

POSTĘP DZIAŁAŃ

• Projekt realizowany na przełomie października i listopada 2020.

• Wspólne ustalenie harmonogramu, WYZWAŃ i wspólnych ZADAŃ.

• Poznanie partnerów.

• Stworzenie na potrzeby projektu grupy fb “Cosmic Challenge: „Kosmos, gwiazdy i planety””.

• Nabywanie umiejętności aktywnego poszukiwania wiedzy i korzystania z różnych jej źródeł.

• Poznawanie świata w trakcie zabaw plastycznych, badawczych, eksperymentów i obserwacji.

• Prezentowanie działań na stronie TS.

• Ewaluacja.

SPODZIEWANE REZULTATY

• Podniesienie wiedzy i świadomości uczniów na temat gwiazd, kosmosu i planet.

• Ebook “Kosmos, gwiazdy i planety”.

• Zbiór filmowy “Układ słoneczny”.

• Kosmos - padletowa prezentacja.

• Stworzenie bazy pomysłów na kreatywne zajęcia dla uczniów oraz wymiana doświadczeń na stronach twinspace, w grupie na Facebooku.

Zapraszam do udziału w zajęciach!

koordynator: Justyna Chudy

szkola_bez_przemocy_small.jpg