Drukuj

Nasza szkoła po raz pierwszy bierze udział w projekcie Comenius Partnerskie Projekty Regio „ The exchange of experience through the development of ecological and cultural awareness of young generation”.

W dniach 8 – 12  listopada gmina Siewierz gościła przedstawicieli partnerskiego miasta Edeleleny. Głównym celem wizyty było zapoznanie gości z Węgier z formami współpracy szkół oraz przedszkoli z instytucjami zajmującymi się promowaniem edukacji ekologicznej.

Dnia 9 listopada nasza szkoła gościła delegację węgierską. W trakcie wizyty pani dyrektor Joanna Górnisiewicz oprowadziła gości po szkole, a następnie zaprosiła ich na słodki poczęstunek przygotowany przez uczniów. Po krótkiej , lecz niezwykle miłej wizycie, przedstawiciele węgierskiej delegacji wraz z panią dyrektor udali się do Zespołu Szkół w Siewierzu, gdzie wszyscy zaproszeni goście mieli możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnych przedstawiających współpracę poszczególnych placówek z instytucjami pro-ekologicznumi. Anglojęzyczną prezentację naszej szkoły dumnie poprowadziły uczennice klasy piątej Natalia Boroń i Karolina Dyduch. Zachęcamy do obejrzenia prezentacji oraz zdjęć z wizyty delegacji węgierskiej w naszej szkole.

Wizyta przebiegała w bardzo miłej atmosferze i z niecierpliwością czekamy na kolejną.

Magdalena Drezler

 

Akcje w których uczestniczymy

ztu.jpg
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Wednesday the 29th. Siewierz