Nasza SP2 Szkołą eTwinning, europejską szkołą!

awarded-etwinning-school-label-2021-22

Bardzo miło nam poinformować, iż nasza placówka została wyróżniona Odznaką Szkoła eTwinning. To ogromne wyróżnienie znaleźć się pośród 2935 innowacyjnych szkół w Europie, wraz z 55 polskimi placówkami i tylko 5 szkołami ze śląska.

Nauczyciele i uczniowie od lat prężnie działają w eTwinning, wkładając wiele serca w projekty zarówno krajowe, jak i te międzynarodowe. Otrzymanie tego europejskiego wyróżnienia to docenienie starań, oddania,  zaangażowania, pracy – nie tylko poszczególnych nauczycieli, ale przede wszystkim naszych zdolnych uczniów.

Szkoły, którym ta odznaka została przyznana:

• odznaczają się dużą widocznością na szczeblu europejskim,
  • są częścią europejskiej sieci wiodących szkół eTwinning, stanowiąc inspirację dla dalszego rozwoju Programu,
  • są uznane za liderów w następujących obszarach:
    • praktyki cyfrowe,
    • praktyki w zakresie e-Bezpieczeństwa,
    • innowacyjne i kreatywne podejścia do nauczania,
    • promowanie ustawicznego rozwoju zawodowego kadry,
    • promowanie praktyk uczenia się nauczycieli i uczniów w oparciu o współpracę,
  • mają możliwość zamieszczenia swojej odznaki Szkoła eTwinning we własnych materiałach promocyjno-informacyjnych,
  • pracownicy oraz dyrektorzy szkół, którym ta odznaka zostanie przyznana, będą zapraszani do udziału w specjalnych programach rozwoju.

Jesteśmy dumni z przyznanego nam odznaczenia! Dziękujemy!

Opracowała: Beata Pieprzyk

EFS_z_podpisem.jpg