Drukuj

20września – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 września zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

  20 września - to Ogólnopolski DzieńPrzedszkolaka.Dzisiajod rana byliśmy     w wyśmienitych humorach, wiedzieliśmy, że tak jak co roku         i teraz nie zabraknie dla nas niespodzianek! Czekaliśmy na nie                            z uśmiechem i niecierpliwością. Ze smakiem zjedliśmy słodki poczęstunek – babeczki upieczone przez jedną z mam, popijaliśmy smacznym                        i zdrowym soczkiem owocowym. Pląsaliśmy i tańczyliśmy przy naszych ulubionych piosenkach. Na podwórku robiliśmy wielkie, kolorowe bańki      i nawet nie marudziliśmy, że czekamy na swoją kolejkę. Zresztą nie było czasu marudzić, bo bawiliśmy się w zabawy z chustą Klanza. Jeździliśmy pociągiem, długim jak jeszcze nigdy dotąd! Dobrze, że tak wesoło obchodziliśmy swoje święto!

                                                                                                K. Sikorska

18października – wycieczka do Parku Miejskiego w Siewierzu

W dniu 18 października 2019r. dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do nowo utworzonego Parku Miejskiego                   w Siewierzu. W parku oprócz możliwości spacerów pośród drzew, których liście przybrały teraz najpiękniejsze kolory jesieni, można wzbogacić swoją wiedzę. Ścieżka dydaktyczna z niezwykle kolorowymi zdjęciami owadów, ptaków, zwierząt i różnymi ciekawostkami o ich życiu przygotowana jest  w ten sposób, że można bawić się w quizy             i konkursy, przy okazji nabywając nowe wiadomości. Ze świata owadów, na uwagę zasługuje pszczoła, której praca tak bardzo przyczynia się człowiekowi. Ciekawe tropy prowadzą do różnych zwierząt, które możemy spotkać w polskich lasach.

W drugiej części parku mieszczą się instrumenty, na których można wypróbować swoje zdolności muzyczne. Rurofony, marimba, bębny,               a także rurowe komunikatory – to wspaniałe miejsce do muzycznych improwizacji.

Na żywiołową zabawę pełną dobrych wrażeń czeka miejsce                      z drabinkami, zjeżdżalnią, obrotowymi krzesełkami i dużą ilością elementów do wspinaczek, huśtawek. Kto dba o krzepę może skorzystać        z siłowni pod chmurką.

Wycieczka i zabawy w parku, wspaniała pogoda i czas, kiedy badaliśmy świat wszystkimi zmysłami to niezwykłe doświadczenie. Bardzo cieszymy się z tak pięknego miejsca, z którego z wielką radością mogą korzystać wszyscy mieszkańcy Siewierza.

                                                                              K. Sikorska

28listopada – wyjazd do biblioteki na Dzień Pluszowego Misia

W dniu 28 listopada dzieci z oddziału 3-4latków wybrały się do Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Siewierzu. Tam, wzięły udział                           w obchodach Dnia Pluszowego Misia. W bibliotece podczas zajęć odbyły podróż do Misiolandii. Jadąc pociągiem przez tę krainę odwiedziły: Uszatkowo, Guzikowo, Jogolandię, Puchatkowo. Podczas wyprawy zbierały prezenty dla Misia Puchatka, który obchodził swoje urodziny.   Na poszczególnych stacjach dzieci odgadywały zagadki, oglądały portrety misiów i ich przyjaciół i przenosiły się w bajkowy świat bohaterów. Po dotarciu do Jubilata przedszkolaki wręczyły przywiezione przez siebie prezenty, zaśpiewały tradycyjne Sto lat i zjadły pyszne misiowe ciasteczka. Na koniec zabawy dzieci dostały pamiątkowe bileciki pociągowe oczywiście z wizerunkiem misia. Po podróży oglądały wspaniałe kolorowe książeczki, słuchały bajki. Z bagażem podróżnym pełnym wrażeń dzieci wróciły do przedszkola. Dzień Pluszowego Misia spędziły na wspaniałej zabawie.

Bardzo dziękujemy Pani dyrektor Biblioteki za umożliwienie nam przeżycia tej przygody, za zaproszenie nas do Biblioteki i ciepłe przyjęcie oraz Pani Joli prowadzącej dla nas to spotkanie.

                                                                                             K. Sikorska

08listopada- wyjazd do biblioteki na przedstawienie „Co w trawie piszczy?”

W dniu 08listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych przy SP 2 w Siewierzu wybrały się do Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej na przedstawienie teatralne pt. Co w trawie piszczy? Bohaterowie tej bajki Maja i Gucio bardzo chcieli założyć łąkową bibliotekę. Z pomocą przyszły im dzieci, które wymyślały historie, spisywane pieczołowicie przez Maję. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w przygodach przeżywanych na łące, dzieci tańczyły, ratowały Gucia, pomagały w zgromadzeniu księgozbioru na kwiatach. Podczas pobytu w bibliotece, dzięki uprzejmości Pani dyrektor, dzieci oglądały pomieszczenia biblioteki, książki oraz słuchały czytanej bajki. Dla niektórych była to pierwsza wizyta w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Siewierzu, przedszkolaki zachwycały się książkami, podróżą autobusem i samodzielnym wyjazdem.

Bardzo dziękujmy Pani dyrektor biblioteki, za zaproszenie i umożliwienie nam obejrzenia biblioteki i przedstawienia.

                                                                                              K. Sikorska

Akcje w których uczestniczymy

EFS_z_podpisem.jpg
Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Thursday the 2nd. Siewierz