Dziś w naszym przedszkolu gościliśmy panią i pana, którzy mają małą przydomową pasiekę i hodują pszczoły. Przyjechali do nas, aby poopowiadać nam trochę o ulach i ich mieszkańcach. Przywieźli ze sobą ul, do którego mogliśmy zajrzeć i zobaczyć w jakich warunkach żyją pszczoły. Oglądaliśmy ramki, węzę oraz ramki z woszczyzną napełnione miodem. Mogliśmy zobaczyć jak działa podkurzacz i jak wygląda strój ochronny dla pszczelarzy, także jak wygląda pszczoła. Zrozumieliśmy jak bardzo jej praca jest pożyteczna i dowiedzieliśmy się, że nie wolno uciekać przed pszczołą i machać rękami, bo wtedy możemy zostać użądleni. Nasi goście poczęstowali nas miodem, który bardzo nam smakował. (K.S.)

szkola_bez_przemocy_small.jpg