Spotkanie z panem podleśniczym

Jesienią w naszym przedszkolu urządziliśmy zbiórkę żołędzi przeznaczonych dla zwierząt. Chcieliśmy pomóc im w przetrwaniu zimy.

Dzisiaj podczas spotkania z panem podleśniczym Piotrem Balińskim dowiedzieliśmy się o zwierzętach zamieszkujących pobliskie lasy, ich zwyczajach i sposobach na przetrwanie zimy. Słuchaliśmy informacji na temat pracy leśniczych, oglądaliśmy różne zdjęcia zwierząt, ptaków.

Podziwialiśmy mundur i czapkę. Podczas zajęć mogliśmy pytać o interesujące nasz rzeczy, otrzymaliśmy też przywiezione prezenty - breloczki ze zdjęciami mieszkańców lasu, kule pokarmu dla ptaków, opaski odblaskowe i wielki worek ziaren słonecznika. Odwiedzające nas ptaki bardzo się ucieszą. Obiecaliśmy naszemu gościowi, że na drugi rok również pomożemy w zbiórce żołędzi. Długo cieszyliśmy się z podarunków!!! Bardzo dziękujemy!!!

ztu.jpg