Wiosno, gdzie jesteś?

W pewien przedwiosenny dzień, Przedszkolaki z naszych oddziałów zabawili się w detektywów i wyruszyli w poszukiwaniu pierwszych śladów wiosny. Prócz braku śniegu i coraz częściej wyglądającego zza chmur słoneczka, udało się nam wytropić pewne wiosenne oznaki. Małe, zielone pączki na gałązkach, i schowane wśród trawki krokusy zapewniły nas, że już niedługo powitamy najbardziej zieloną porę roku. Udało nam się nawet zobaczyć wracającego z dalekiej podróży bociana, którego postać próbowaliśmy odwzorować z wacików.

Zachodzące w przyrodzie zmiany sprawiły, że coraz więcej czasu spędzamy na placu zabaw i na spacerach w naszym pobliskim lesie. Ciągle mamy nadzieję, że uda nam się z bliska poobserwować wiewióreczki, które w nim mieszkają.

pij_mleko.jpg