Drukuj

 

Wycieczka do Kiełkowic.

8 czerwca udaliśmy się na wycieczkę do Kiełkowic – malowniczej miejscowości położonej na szlaku Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd. Tam odwiedziliśmy indiańską wioskę, w której poznaliśmy historię, zwyczaje i obrzędy Indian. Trzy naturalnej wielkości Tipi oraz oryginalne indiańskie stroje przeniosły nas w zupełnie inny świat. Po powitaniu „bladych twarzy” przez Indian obejrzeliśmy prezentację o życiu rdzennych mieszkańców Ameryki. Następnie każdy z nas własnoręcznie wykonał dla siebie pióropusz na głowę. W indiańskim tipi z dużym zaciekawieniem wysłuchaliśmy legendy o dwóch wilkach: złym i dobrym. Później odbyło się mianowanie na Indianina – nadanie imion przez Wielkiego Wodza oraz malowanie twarzy. Z wymalowanymi twarzami oraz „nowymi” imionami wzięliśmy udział w rozgrywkach sportowych typowo indiańskich: wyścigi jaszczurek, strzelanie z łuku, wyścig na nartach Szoszonów. Dużo zabawy i śmiechu wywołał też wyścig w workach. W zacienionym lasku, wolnym od upału znajdował się plac zabaw, na którym zabawa była nie lada wyzwaniem. Musieliśmy pokonać „bujającą” się kładkę, a także „ falujący” mostek. Tutaj przydała się nie tylko odwaga, ale przede wszystkim doskonała umiejętność zachowania równowagi. Na koniec pobytu w wiosce zjedliśmy pyszne kiełbaski upieczone na grillu. Po dniu pełnym wrażeń i emocji z dyplomami i pióropuszami na głowach wróciliśmy do naszego przedszkola.
Połączenie edukacji z aktywnym wypoczynkiem i dobrą zabawą jest najlepszą z możliwych form zdobywania wiedzy przez dzieci.

Wych. Joanna Żołądź
Wych. Izabela Szczepańczyk

 

DSC01640www

 

DSC01637www

 

DSC01695www

 

DSC01682www

 

DSC01567www

 

DSC01604www

 

DSC01711www

 

DSC01609www

 

DSC01678www

 

DSC01663www

 

DSC01699www

Akcje w których uczestniczymy

pojemnik_na_baterie.jpg
Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Thursday the 2nd. Siewierz