Wizyta weterynarza w naszym przedszkolu.

W dniu 13.05.2016r odbyło się spotkanie przedszkolaków z lekarzem weterynarii – panią Moniką Bogatek. Celem tego spotkania było poznanie specyfiki pracy weterynarza, a także kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt.
Na początek pani doktor opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca oraz uświadomiła, że zwierzęta, tak jak ludzie, też chorują, cierpią i wymagają pomocy oraz leczenia. Pani weterynarz przyniosła ze sobą podstawowy sprzęt lekarski – stetoskop oraz różnych rozmiarów strzykawki, dostosowane do wielkości zwierzęcia. Przedszkolaki obejrzały również przyniesione przez panią doktor plansze przedstawiające budowę psa i kota. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu zadając dużo ciekawych pytań, np.: Jak pani bada groźnego psa? Jak bada się słonia? Czy weterynarz to trudny zawód? To spotkanie stało się także dla dzieci okazją, by móc pochwalić się swoim zwierzątkiem. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wręczyły pani doktor własnoręcznie wykonany prezent, podziękowały za spotkanie i zaprosiły do wspólnej pamiątkowej fotografii.

wych. Izabela Szczepańczyk
wych. Joanna Żołądź