Drukuj

Spotkanie z panem podleśniczym

         W dniu 30. 01. 2020r. do naszego przedszkola przyjechał pan podleśniczy Piotr Baliński, który przyjął nasze zaproszenie i zechciał opowiedzieć nam o swojej pracy, mieszkańcach pobliskich lasów, oraz sposobach niesienia pomocy zwierzętom i ptakom podczas zimy. Dzieci oglądały zdjęcia różnych ptaków i zwierząt Mogły też zobaczyć mundur leśniczego.

       Pan leśniczy opowiadał w sposób niezwykle interesujący, a dzieci zadawały pytania. W podziękowaniu za przyjście do przedszkola dzieci zaśpiewały piosenkę pt.: „W leśniczówce”. Na zakończenie spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia do naszej kroniki.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, przyczyniło się do pogłębienia naszej wiedzy, a przedszkolaki z jeszcze większym entuzjazmem przygotowują pokarm dla ptaków przylatujących do naszego karmnika.


Dzień Babci i Dziadka – 6 lutego 2020r.

       Nie ma większego szczęścia niż wnuki dla Babci i Dziadka, a Dziadziuś i Babcia dla wnuków i nie ma większego święta niż Dzień Babci i Dziadka szczególnie w przedszkolu. Od wielu dni dzieci brały udział                                   w przygotowaniach i próbach. Gorączkowo sprawdzały czy wszystkie prezenty są gotowe, czy wszystkie piosenki i wiersze utrwalone. Trochę później niż zwykle, bo dnia 6 lutego od samego rana czekaliśmy na naszych gości. Na popołudnie zapowiedziało się 105 gości. Największa uroczystość została starannie przygotowana. Przedszkolaki pełne optymizmu zaczęły występy. Chociaż trema nie odpuszczała, bo nieczęsto zdarza się występować przed tak dużą publicznością, to dzieci zaprezentowały się najpiękniej jak potrafiły. Wszystko to dla wspaniałych gości. Za sprawą małych aktorów znaleźliśmy się w czasach PRL-u, gdzie młodzi Babcia           i Dziadziuś spotkali się w kolejce „nie wiadomo za czym”. Chociaż czasy to były trudne i często wszystkiego brakowało, to humor nikogo nie opuszczał, co udowodnili nasi mali aktorzy. Goście zachwyceni oglądali występy gromko nagradzając oklaskami. Prezentowane tańce, piosenki, wiersze, wspaniałe samodzielnie przygotowane prezenty oraz wyborny poczęstunek wszystko to dostarczyło naszym gościom wielu wzruszeń             i radości. Babciom i Dziadziusiom życzymy wielu wspaniałych chwil               w szczęściu i zdrowiu.

                                                                                                    K. Sikorska


Koncert skrzypcowy 19.02.2020r.

Gdyby ktoś stanął w środę dnia 19.02. 2020r. pod drzwiami sali przedszkola z pewnością usłyszał dobiegające z niej dźwięki najprawdziwszych skrzypiec. To zasługa niezwykłego gościa – pani Marty Gębali, która zechciała podzielić się z przedszkolakami swą muzyczną wiedzą i pasją. Pani Marta to mama naszej koleżanki z przedszkola, niezwykle utalentowana skrzypaczka, która koncertowała w wielu miejscach na świecie.

Dzięki temu spotkaniu dzieci poznały różne sekrety skrzypiec – miejsce ich przechowywania, czyli futerał, ich budowę i nauczyły się nazw elementów, z których składają się skrzypce – ślimaka, żabki i żeberka. Dowiedziały się, że smyczek robiony jest z końskiego włosia, na czym polega strojenie skrzypiec i dlaczego jest ono takie ważne. Nasz gość zagrał kilka utworów, tych z muzyki klasycznej, ale również tych, które znamy z naszego przedszkola. Mogliśmy wspólnie pośpiewać i uczestniczyć w zabawach ruchowych z akompaniamentem skrzypiec. Być może spotkanie to obudziło drzemiący w dzieciach muzyczny potencjał i geniusz. Na pewno dzień ten dostarczył miłych i niezapomnianych wrażeń. Warto też wspomnieć, że nasza koleżanka Madzia wraz ze swoją całą muzykującą rodziną niedawno wzięła udział w Koncercie Pastorałek i to z wielkim sukcesem. Bardzo gratulujemy! Na koniec spotkania dzieci otrzymały od naszego gościa kolorowe naklejki – pamiątkę spotkania z muzyką. Dziękujemy !

Bal karnawałowy 21.02.2020r.                                    

Karnawał to na dobre już wpisana w rzeczywistość przedszkolną tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Ważnym elementem tego czasu są bale. Dnia, w którym odbędzie się bal niektórzy z nas nie mogą się wprost doczekać. A kiedy wreszcie czas zabawy nadchodzi ogarnia nas taneczne szaleństwo.

Już od rana przedszkole pełne jest kolorowych postaci, bohaterów znanych bajek. Można tutaj spotkać księżniczki, motylki, biedronki, pilnujących porządku policjantów, piratów, a także Spider-Mana czy Batmana... Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci wcale nie jest łatwo. Starannie przygotowane stroje       i przemyślane rekwizyty powodują kolorowy zawrót głowy!! Wzajemne podziwiane strojów i bajkowa atmosfera na długo pozostaje w pamięci. Bal jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Pięknie przystrojona sala, wspaniała muzyka, konkursy wszystko to sprawia, że mali i ci co już trochę podrośli uczestnicy balu przenoszą się w radosny, bajkowy świat tańca muzyki i zabawy i nie trzeba nikogo zachęcać do wspólnych pląsów. A po balu… pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców dla odzyskania utraconych w tańcu kalorii.

                                                                                      K. Sikorska                                    

Akcje w których uczestniczymy

pij_mleko.jpg
Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Thursday the 2nd. Siewierz