rec 2konkurs3

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

7 stycznia bieżącego roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski,
w którym wzięły udział uczennice klas IV-VIII. Recytatorki pięknie wygłaszały przygotowane utwory poetyckie, m.in. wiersze Wisławy Szymborskiej i Danuty Wawiłow.
   Komisja konkursowa w składzie: pani Barbara Pawińska, pani Magdalena Drezler i pani Izabela Szczepańczyk oceniała poziom pamięciowego opanowania tekstu, interpretację, wymowę i intonację oraz wrażenia artystyczne/ estetyczne .
   Pierwsze miejsce w kategorii IV- VI zdobyła uczennica klasy VI- Michalina Góral, która wykazała się nie lada mistrzostwem i wyrecytowała „Króla Olch" Johanna Wolfganga Goethego. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Skrzypiec z klasy IV, która zaprezentowała utwór Danuty Wawiłow „Szybko", a trzecią lokatę uzyskała Sara Cembrowska z klasy VI za interpretację wiersza Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy". W kategorii klas VII-VII pierwsze miejsce przyznano Karen Gibałce z klasy VII, która deklamowała utwór Danuty Wawiłow „Wędrówka", a drugie miejsca zajęła uczennica klasy VIII, która zmierzyła się z wierszem Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy"
   Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom.

Aneta Bednarz

pojemnik_na_baterie.jpg