Drukuj

„Jest taki wieczór…”

20 grudnia w naszej szkole miało miejsce spotkanie świąteczne zatytułowane „Jest taki wieczór…” Swą obecnością zaszczycili nas: Burmistrz Miasta i Gminy Pan Zdzisław Banaś, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz Pan Damian Dawczyński, Wicestarosta Będziński Pan Dariusz Waluszczyk, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Siewierzu Pani Barbara Bochenek, Sołtys Gołuchowic Pan Antoni Kocot oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół z terenu gminy Siewierz.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 17.00, kiedy to wszystkich obecnych powitała Pani Dyrektor Joanna Górnisiewicz, następnie głos oddany został młodym aktorom, uczniom klasy IV i V, uczęszczającym na zajęcia kółka teatralnego. Zaprezentowali oni przedstawienie oparte na motywach powieści Charlesa Dickensa pt. „Opowieść wigilijna”, treść ta jednak została znacząco wzbogacona o utwory muzyczne dotyczące Bożego Narodzenia. Swe umiejętności, nie tylko wokalne, ale również taneczne zaprezentowali uczniowie z naszej szkoły i przedszkola. Oprócz tego w czasie uroczystości został rozstrzygnięty gminny konkurs literacki zorganizowany przez naszą placówkę pt. „Bez tych wartości nie ma Świąt Bożego Narodzenia – wspomnienia moich bliskich”. Autorzy najlepszych prac byli obecni na uroczystości i przeczytali je w trakcie przedstawienia. Serdecznie im gratulujemy i dziękujemy za przybycie.

Po przedstawieniu głos zabrał Pan Burmistrz, który złożył zgromadzonym świąteczne życzenia. Później na wszystkich czekał poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

                                       Urszula Szymiec i Renata Chmielowska

Akcje w których uczestniczymy

polskabiega.jpg
Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Wednesday the 1st. Siewierz 2013