Wycieczka do Teatru Dormana w Będzinie

pinockio-49Tetar to niezwykły świat, pełen barw, dźwięków, świateł, magii na scenie... Świat, w którym to, co niemożliwe staje się prawdą. Na teatralnej scenie zwierzęta mówią ludzkim głosem, dobra wróżka pomaga w trudnych chwilach, a drewniany pajacyk staje się chłopcem.

Tego właśnie doświadczyli nasi uczniowie klas I - III, którzy 29 listopada mieli przyjemność odwiedzić Teatr Dormana w Będzinie, gdzie obejrzeli spektakl pt. "Pinokio".

Baśń Carlo Collodiego "Pinokio" to jeden z najsłynniejszych utworów z kanonu klasyki literatury dziecięcej. Jest to piękna opowieść o popełnianiu błędów, dziecięcym żywiole, dojrzewaniu, mądrym wychowaniu i przezwyciężaniu własnych niedoskonałości. "Pinokio" to ważna lekcja podejmowania decyzji w drodze do dorosłości.

Tą niezwykłą opowieść przeniosła na będzińska scenę teatralną reżyser Anna Retoruk. Młodzi widzowie byli pod wrażeniem gry aktorskiej odtwórców ról bohaterów, bogactwa rekwizytów, zachwycającej scenografii oraz wpadającej w ucho oprawy muzycznej.

Widowisko zapewniło uczniom znakomite doznania estetyczne, zwiększyło wrażliwość uczniów oraz zachęciło ich do częstszych wizyt w teatrze. Wyjazd ten na długo zostanie w ich pamięci.

Beata Pieprzyk

polskabiega.jpg