KONKURS WIEDZY Z KRAJÓW NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

Dnia 25.11.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Siewierzu odbył się szkolny konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych pt. ,,DACH-LÄNDER- QUIZ. Konkurs adresowany był do uczniów klas IV-VIII. Celem konkursu było poszerzanie wiedzy związanej z krajami niemieckojęzycznymi oraz przybliżenie kultury, tradycji i zwyczajów krajów niemieckojęzycznych. Konkurs został przeprowadzony za pomocą aplikacji Quizizz. Składał się on z 25 zamkniętych pytań z następujących działów: geografia, historia, sport, zabytki, malarstwo, kuchnia oraz życie codzienne.

Zwycięzcy konkursu:

I miejsce- Drukała Jakub kl. VIII