choinkaREGULAMIN

SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNO – TECHNICZNEGO

„Moja świąteczna choinka”

1. Uczestnicy: Konkurs skierowany jest do uczniów klas I – III.

2. Cele konkursu:
  • Kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia;
  • Pogłębienie wiedzy na temat symboli związanych ze Świętami Bożego Narodzenia;
  • Prezentacja choinki bożonarodzeniowej jako elementu tradycji Świąt Bożego Narodzenia;
  • Rozwijanie aktywnej twórczości plastycznej dzieci w formie doskonalenia różnorodnych technik plastycznych;
  • Poszukiwanie twórczych i oryginalnych rozwiązań;
  • Rozwijanie i poszerzanie kreatywności wśród dzieci.
  1. Warunki:
  • Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie przestrzennej pracy plastycznej – choinki bożonarodzeniowej o maksymalnej wysokości do 30 cm.
  • Choinki bożonarodzeniowe o większych wymiarach nie będą podlegały ocenianiu.
  • Choinka może być wykonana dowolną techniką, z dowolnego materiału, (np. z szyszek, pierników, makaronu, muszelek, ciasta solnego, kamyków, papieru itp.) bez użycia gotowych elementów (np. bombki, łańcuchy, kupione ozdoby, sztuczne gałązki)
  • Na każdej pracy (w niewidocznym miejscu) należy umieścić następujące informacje: imię i nazwisko ucznia oraz klasę.
  • Każdy uczestnik może wykonać jedną pracę przestrzenną.
  1. Ocena

Choinki bożonarodzeniowe będą oceniane według następujących kryteriów:

• wykorzystanie materiałów,
  • wkład pracy,
  • estetyka pracy oraz trwałość konstrukcji
  1. TERMIN:   Konkurs trwa do 13.12.2019r.

Prace należy dostarczyć do organizatora konkursu, tj. p. J. Żołądź.

EFS_z_podpisem.jpg
Wednesday the 24th. Siewierz