Drukuj

Nie ma większego piękna nad życie
(John Ruskin, 1819 – 1900, angielski teoretyk sztuki).
Trzeba więc o nie dbać , a w sytuacjach zagrożenia umieć je ratować.

W dniu 19.11.2019r. naszą szkołę odwiedził Pan Andrzej Kręgiel- ratownik Śląskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego..

Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego ratownika było przygotowanie uczniów do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Podczas spotkania uczniowie naszej szkoły uczyli się jak należy sprawdzać u człowieka przytomność, oddech i tętno oraz w jaki sposób można pomóc osobie poszkodowanej zanim przyjedzie zespół ratownictwa medycznego. Następnie poznaliśmy zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą. Pan ratownik pokazałam nam i opisał różnorodne sprzęty, które wykorzystuje w swojej pracy. Później przestrzegł nas przed niepożądanymi zachowaniami, które mają miejsce nad wodą.

Dużym zainteresowaniem  uczniów cieszyły się wskazówki związane z masażem serca i sztucznym oddychaniem oraz ćwiczenia praktyczne na fantomie.

Dzięki takiej lekcji uczniowie zdobyli ważne informacje, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. 

Naszemu Gościowi – Panu Andrzejowi Kręgielowi bardzo dziękujemy za profesjonalne szkolenie
w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Akcje w których uczestniczymy

EFS_z_podpisem.jpg
Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Sunday the 5th. Siewierz 2013