Drukuj

Uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.

Dzień ten obchodzony jest uroczyście w całej Polsce. Świętowano również w Szkole Podstawowej nr 2 w Siewierzu. W dniu 8 listopada 2019 r.  dolny korytarz  ozdobiony został były biało - czerwonymi barwami, a wszystkie dzieci przyszły  do szkoły odświętnie ubrane. Szkoła włączyła się też w akcję "Szkoła do hymnu". O godzinie 11.11 społeczność szkolna spotkała się w hali sportowej, by wspólnym śpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego rozpocząć apel poświęcony obchodom 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Następnie uczniowie uczęszczający na kólko teatralne przygotowali występ, w którym zaprezentowali niełatwe dzieje Polski po utracie niepodległości  oraz znaczenie pieśni narodowych i żołnierskich w podtrzymywaniu ducha polskości i w zachęcaniu do walki o wolność.  W dalszej części akademii wszyscy uczniowie klas I-VIII oraz nauczyciele i pracownicy wzięli udział w śpiewaniu pieśni patriotycznych takich jak: "Marsz Pierwszej Brygady", "Rota", Rozkwitały pąki białych róż", "Przybyli ułani pod okienko" i wiele innych.
Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym zyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Uczciliśmy do wyjątkowo godnie i uroczyście.
Barbara Pawińska, Renata Chmielowska
 
 

Akcje w których uczestniczymy

polskabiega.jpg
Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Sunday the 5th. Siewierz 2013