Drukuj

LOGOPEDYCZNY KONKURS RECYTATORSKI „TRZESZCZĄCE WIERSZYKI”

Dnia 30.10.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Siewierzu odbył się Logopedyczny Konkurs Recytatorski pt. „Trzeszczące wierszyki”. 
Konkurs adresowany był do uczniów klas I-III oraz IV-VIII. 
Jego celem było kształtowanie umiejętności językowych, promowanie pięknej wymowy oraz sztuki recytacji wierszy. Zadaniem każdego uczestnika było przedstawienie jednego utworu bogatego           w słowa niełatwe do wyrecytowania, w słowa łamiące język", utworu, który w dowcipny i zabawny sposób pozwolił doskonalić język, wzbogacił wymowę i słownictwo."

Ocenie podlegało: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretacja tekstu, kultura słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Występ był dla niektórych uczniów pierwszym kontaktem z szerszym gronem słuchaczy oraz próbą przełamania bariery komunikacyjnej. Wszyscy poradzili sobie z tym zadaniem znakomicie.
Po przesłuchaniu uczestników konkursu jury w składzie: Izabela Szczepańczyk – przewodnicząca, Aneta Bednarz i Renata Chmielowska  miało nie lada kłopot z wyłonieniem finalistów. Po dłuższej przerwie i burzliwych obradach werdykt został podjęty.

Kategoria klas I-III:

I miejsce zajęli  -  Klaudia Cembala kl. III
II miejsce – Nina Bujna kl. II
III miejsce – Anna Gębala kl. I

Kategoria kl. IV-VIII
I miejsce – Katarzyna Skrzypiec kl. IV
II miejsce – Michalina Góral kl. VI
III miejsce – Weronika Kozerska kl. V


Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami i drobnymi upominkami. Laureaci otrzymali dyplomy uznania, nagrody rzeczowe i  książkowe.
Spośród  25 uczestników konkursu 6 przyznano nagrody i dyplomy,19  uczniom drobne upominki i  słodycze. Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i wytrwałości w "łamaniu języka".

Organizatorzy: Aneta Tyburkiewicz i Barbara Pawińska

Akcje w których uczestniczymy

szkola_bez_przemocy_small.jpg
Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Sunday the 5th. Siewierz 2013