Drukuj

Mity w teatrze 2

W świecie mitów greckich


6 listopada br. uczniowie klas: VI, VII i VII wybrali się wraz z wychowawcami do Miejskiego Ośrodka Kultury w Zawierciu, gdzie obejrzeli spektakl „Mity grackie" przygotowany przez Teatr Bohema z Bielska- Białej.
W inscenizacji, która realizowała koncepcję „teatru w teatrze", wykorzystano fragmenty "Mitologii" Jana Parandowskiego. Aktorzy wcielili się w postacie najbardziej znanych bohaterów mitów greckich: Zeusa, Herę, Demeter, Korę- Persefonę, Dedala i jego nieposłusznego syna Ikara, Orfeusza, Eurydykę, Tezeusza, Ariadnę, Hermesa, króla Midasa, Pandorę, Epimeteusza, Parysa i Afrodytę.
Uwagę zwracały niekonwencjonalne dekoracje, bardzo dobra gra aktorska i oprawa muzyczna, która doskonale budowała nastrój przedstawiania.
Dzięki takim wyjazdom nasi uczniowi kształtują wrażliwość estetyczną, uczą się świadomego odbioru sztuki, utrwalają wiadomości dotyczące lektur obowiązkowych oraz zostają wyposażeni w niezbędne wiadomości z zakresu sztuki teatralnej.

 

                                                      

Aneta Bednarz

 

 

Akcje w których uczestniczymy

szkola_bez_przemocy_small.jpg
Copyright © 2023 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Monday the 27th. Siewierz