Drukuj

OGÓLNOPOLSKA AKCJA „SZKOŁA PAMIĘTA”

Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła Pamięta". Celem akcji jest, aby w roku ważnych wydarzeń – 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. 

W ramach działań  25 października 2019 r. uczniowie klas VI-VIII odwiedzili i uporządkowali grób Jana Modzelewskiego, który zginął w Siewierzu podczas II wojny światowej. Następnie minutą ciszy uczcili jego pamięć, złożyli wiązankę i  zapalili znicze oraz przespacerowali się na groby osób zasłużonych cenionych     w lokalnej społeczności, gdzie w podobny sposób oddali im cześć.

Innym rodzajem działań w ramach akcji była wycieczka do Siewierza, podczas której w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Siewierzu uczniowie  klas VI-VIII uczestniczyli w lekcji poświęconej polskim noblistom, następnie zapalili znicze przy pomniku Ofiar II Wojny Światowej w Siewierzu oraz odwiedzili miejsca związane z ważnymi wydarzeniami z historii lokalnej.

Koordynator działań: Barbara Pawińska

Akcje w których uczestniczymy

pij_mleko.jpg
Copyright © 2023 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Monday the 27th. Siewierz