Olga Tokarczuk laureatką Literackiej Nagrody Nobla

Olga Tokarczuk z Noblem! To tylko jeden z wielu powodów, dla których warto zapoznać się z książkami pisarki.Olga Tokarczuk jest drugą Polką – po Wisławie Szymborskiej – która otrzymała literackiego Nobla. W sumie pięcioro Polaków zostało uhonorowanych tą nagrodą: Olga Tokarczuk, Wisława Szymborska, Czesław Miłosz, Władysław Stanisław Reymont i Henryk Sienkiewicz.

W tym roku przyznano dwie  literackie nagrody -za rok 2018 i za rok 2019. Drugiego Nobla (za rok 2019) w dziedzinie literatury otrzymał austriacki pisarz i tłumacz Peter Handke.

Zapraszamy do zapoznania się z gazetką szkolną poświęconą biografii i twórczości Olgi Tokarczuk.

Barbara Pawińska

ztu.jpg