Dzień Edukacji Narodowej

11 października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Pan Zdzisław Banaś.

Wszystkich zgromadzonych przywitały przedszkolaki z grupy 3-4 latków piosenką pt. "Dzień dobry", następnie uczniowie (głównie z klas: IV i V) uczęszczający na zajęcia kółka teatralnego zaprezentowali przedstawienie pt. „Obyś cudze dzieci uczył, czyli skąd wziął się nauczyciel na ziemi”. Opowiadało ono genezę zawodu nauczyciela – od powołania go do życia w czasach Adama i Ewy, aż po dzień dzisiejszy. Zwieńczeniem występu była piosenka pt. „Jutro poprawię”, której słowa napisała jedna z naszych absolwentek.

Życzymy wszystkim związanym z oświatą wielu sukcesów w pracy zawodowej, samych słonecznych dni i mnóstwa dziecięcych uśmiechów.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

U. Szymiec, R. Chmielowska

pij_mleko.jpg