Drukuj

Spektakl profilaktyczny ,,Zagubione sumienie”.

W dniu 04.10 2019r uczniowie klas IV, V, VI Szkoły Podstawowej nr 2 w Siewierzu uczestniczyli w spektaklu ,,Zagubione sumienie”. Teatr Maska z Krakowa przyjechał na zaproszenie Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Siewierzu. Przedstawienie dotyczyło szacunku należącego się każdemu- bez względu na wiek i wykształcenie.  Szanować powinniśmy także rówieśników.  Żyjąc w społeczności szkolnej często okazuje się jednak, że brak szacunku wobec siebie nawzajem nie jest jedynym problemem. Młodzież ucieka się do agresji słownej i fizycznej, wywiera presję na kolegach, co przestaje być jednorazowym incydentem. Trwający,  zgubny proces to nic innego jak przemoc. Jak uświadomić nastolatkom, że takich problemów się nie bagatelizuje? A jak można skutecznie je rozwiązywać?. Uczniowie żywo reagowali na inscenizowane sytuacje, włączając się aktywnie w spektakl. Tematyka przestawienia ściśle wiąże się z projektem realizowanym w naszej szkole pod hasłem ,,Z dzieckiem w świat wartości”.

                                                                                                                                   Izabela Szczepańczyk

                                                                                                                                   Urszula Szymiec

Akcje w których uczestniczymy

polskabiega.jpg
Copyright © 2023 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Monday the 27th. Siewierz