Drukuj

Sprzątanie Świata 2019

Jak każdego roku uczniowie i przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Siewierzu chętnie przyłączyli się do Akcji Sprzątania Świata, której tegoroczna 25 edycja przebiegała pod hasłem „Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!".

W piątek 20 września wyposażeni w rękawice i worki udaliśmy się na teren wokół szkoły, ulice Sulikowa oraz na teren pobliskiego lasu. Podczas sprzątania, w które zaangażowani byli wszyscy uczniowie, zebraliśmy ponad 30 worków śmieci i zlikwidowaliśmy trzy dzikie wysypiska w lesie.

Aby pogłębić świadomość ekologiczną uczniów w szkole zorganizowany został konkurs
na pracę plastyczną nawiązującą do hasła akcji oraz zostały przeprowadzone lekcje wychowawcze obrazujące stan środowiska w naszej gminie i konieczność jego wspólnej ochrony.

Każda taka akcja pogłębia odpowiedzialność za środowisko, w którym żyjemy oraz uczy zasad recyklingu i racjonalnego gospodarowania jego zasobami. Najważniejsze, aby pamiętać, że akcja sprzątania świata trwa cały rok.

           

                                                                                              Katarzyna Maciążek


 

Akcje w których uczestniczymy

szkola_bez_przemocy_small.jpg
Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Saturday the 6th. Siewierz 2013