IMG 20190916 083451

Z WIZYTĄ W GOŚCINNYM NADLEŚNICTWIE

16 września bieżącego roku uczniowie z klas IV- VI naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się do Nadleśnictwa Siewierz, by wziąć udział w zajęciach dydaktycznych w Ośrodku Edukacji Leśnej.

Na miejscu zostali powitani przez Pana Piotra Lepiarczyka, który zachęcał wszystkich do częstego odwiedzania tego niezwykle urokliwego i ciekawego zakątka.

Następnie poprowadził wszystkich aleją kasztanową, podkreślając, iż powietrze wśród drzew jest kilkadziesiąt razy czystsze niż w mieście. Uczestnicy zajęć z zaciekawieniem przyglądali się naturze i słuchali barwnych opowieści na temat żywych obiektów przyrodniczych znajdujących się na terenie ośrodka

Później uczniowie udali się do izby, która wzbudziła wiele emocji. Już od progu podziwiali ekspozycję poroży jeleniowatych, by w kolejnych pomieszczeniach odkrywać tajemnice zwierząt, roślin i pracy leśników.

Kolejnym punktem przyrodniczej przygody był spacer minilasem, gdzie można było sprawdzić znajomość gatunków drzew i krzewów czy też obserwować ruch mrówek w mrowisku.

Największe zaciekawienie młodzieży wzbudziło oczko wodne z żółwiami błotnymi. Niestety, chłodna aura uniemożliwiła obserwację tego niezwykle rzadko występującego w przyrodzie gatunku.

Na zakończenie Pan Piotr Lepiarczyk przypomniał o racjonalnym i odpowiedzialnym korzystaniu ze wszystkich darów przyrody, podziękował za wspólnie spędzony czas i kolejny raz zachęcił do odwiedzania Ośrodka Edukacji Leśnej.

Następnie wszyscy podziękowali za gościnę i udali się w pobliże wiaty i paleniska, by zjeść pieczone kiełbaski i skorzystać z możliwości ruchu na świeżym powietrzu.

Joanna Górnisiewicz

polskabiega.jpg