Drukuj

Znalezione obrazy dla zapytania witaj szkoło

1. września w naszej szkole zabrzmiał pierwszy dzwonek, obwieszczając rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020.

Pani Dyrektor Joanna Górnisiewicz przywitała wszystkich zgromadzonych i życzyła uczniom sukcesów w nauce, a nauczycielom i pracownikom wytrwałości w pracy. Następnie głos zabrała pani Sylwia Filipczyk, przedstawiciel Urzędu Gminy i Miasta Siewierz, która odczytała, a następnie przekazała na ręce Pani Dyrektor, list od Pana Burmistrza Zdzisława Banasia skierowany do pracowników oświaty.

Tego dnia w poczet uczniów naszej szkoły zostali przyjęci uczniowie klasy I. Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania pierwszaków. Dzieci złożyły przysięgę i na dowód ślubowania złożyły odcisk paluszka w szkolnej kronice. Następnie otrzymały upominki ufundowane przez Urząd Gminy i Miasta Siewierz, a od rodziców słodkie rogi obfitości.

O ważnym wydarzeniu, początku II wojny światowej, której 80. rocznicę obchodziliśmy 1. września, przypomniały uczennice z klasy V. Rozległ się przeraźliwy dźwięk syren, który wówczas obwieścił zbliżające się niebezpieczeństwo – wojnę. Pamięć o tych tragicznych wydarzeniach, o poległych w obronie ojczyzny należy pielęgnować i przekazywać młodemu pokoleniu, by wiedziało, że nie wszystkie dzieci miały to szczęście i 1. września mogły przekroczyć progi swoich szkół, by zdobywać wiedzę, umiejętności i móc rozwijać swoje zainteresowania.

Na koniec akademii wystąpił uczeń klasy VI Maksymilian Pasternak, który zaprezentował utwór z repertuaru Maryli Rodowicz „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”, byśmy pamiętali, że szczęściem jest, że żyjemy w wolnym kraju.

Po akademii uczniowie spotkali się z wychowawcami.

Akcje w których uczestniczymy

pij_mleko.jpg
Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

Migawki

kl12.jpg
Sunday the 23rd. Siewierz 2013