Wyjazd uczniów klas I – III do NOSPR w Katowicach.

folk13 marca uczniowie klas I – III wzięli udział w koncercie edukacyjnym z cyklu „Podróże w czasie i przestrzeni” zorganizowanym przez Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach. „Folkowe opowiastki” – to koncert pięknych utworów ludowych, głównie z Podhala. Muzycy z Tatr zaprezentowali nie tylko góralski temperament, energię oraz radość grania, ale także oryginalne, góralskie stroje ludowe. Koncert został dodatkowo „okraszony” barwnymi opowieściami o tradycjach góralskich. Wybrani uczniowie mogli spróbować swoich sił na scenie podczas nauki tańca góralskiego. Młodzi słuchacze przekonali się jak wiele elementów łączy muzykę z naszych Tatr i bałkańskich Karpat. NOSPR w Katowicach oferuje wiele ciekawych koncertów edukacyjnych, więc miejmy nadzieję, że nie był to ostatni wyjazd uczniów do tego zachwycającego miejsca.

Wychowawcy klas I – III.

polskabiega.jpg