"Jak Rumcajs uratował Cypiska"

f w 458096 lutego bieżącego roku przedszkolaki i uczniowie klas młodszych wybrali się do Opery Śląskiej w Bytomiu na przedstawienie Narodowego Teatru Edukacji "Jak Rumcajs uratował Cypiska". Spektakl ten w niezwykle ciekawy sposób zapoznał naszych uczniów z jedną z bajek dzieciństwa ich rodziców. Z wielką ochotą wybraliśmy się wraz z rozbójnikiem Rumcajsem, jego żoną Hanką oraz ich synem Cypiskiem na ekscytującą wycieczkę w głąb Rzacholeckiego Lasu. Wyprawa ta miała na celu odnalezienie zaginionego Cypiska, wyrwanie go z sieci pajęczycy oraz raz na zawsze rozprawienie się ze złem. Po spektaklu mieliśmy także przyjemność spotkać się z aktorami Narodowego Teatru Edukacji, którzy wystąpili na scenie bytomskiej opery. Dowiedzieliśmy się wówczas wielu ciekawych informacji na temat pracy aktora, lalek, które wystąpiły w przedstawieniu oraz nauczyliśmy się jednej z piosenek, która towarzyszyła Rumcajsowi i jego rodzinie w wyprawie. Zadowoleni, pełni wrażeń i nowych wiadomości wróciliśmy do szkoły.

Beata Pieprzyk

pij_mleko.jpg