Dzień Zdrowego Odżywiania

Powszechnie wiadomo, iż w obecnych czasach właściwe odżywienie stanowi niezwykle ważny element rozwoju człowieka. Właściwe, znaczy jakie? Temat ten obecny jest w naszej szkole od wielu lat, jednak w tym roku postanowiliśmy pogłębić wiedzę związaną ze zdrowym odżywianiem. W tym właśnie celu powstał projekt „Odżywianie a zdrowie”, realizowany w kilku etapach.
Pierwszy etap już mamy za sobą - 21stycznia w naszej szkole przeżywaliśmy Dzień Zdrowia. Jego celem było propagowanie zdrowego stylu życia poprzez uświadamianie wartości prawidłowego odżywiania się. Tego dnia naszej szkoły zawitała pani dietetyk – Beata Skwara, która uświadamiała dzieci, jak ważne, dla harmonijnego rozwoju całego organizmu człowieka, jest spożywanie wartościowych produktów. Ponadto pani Beata przekazała podstawowe wiadomości dotyczące zdrowia i tego jak niekorzystnie na jego stan wpływa niewłaściwe odżywianie i co najbardziej zagraża zdrowiu.
Uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się o zdrowych produktach oraz potrawach, które można z nich przygotować. Poznawali zasady racjonalnego odżywiania się i dowiedzieli się o  konieczności jedzenia warzyw, owoców i nabiału.
       Następnie dzieci pod kierunkiem wychowawców przygotowywały w klasach zdrowe kanapki, sałatki. Wspólne działania przysporzyły wielu niezapomnianych chwil, zarówno dzieciom jak i nauczycielom.
Kolejne etapy projektu przed nami.

Izabela Szczepańczyk
                                                                                                                                                                           Renata Chmielowska