26 listopada 2018r. uczniowie z naszej szkoły udali się do Domu Seniora w Siewierzu, by zaprezentować pieśni i piosenki patriotyczne w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Pensjonariusze bardzo ciepło przyjęcli młodych wykonawców i ochoczo oklaskiwali każdy występ. Nie kryli też łez wzruszenia, które wywoływały słowa zaprezentowanego repertuaru. Były i takie utwory, które oglądający radośnie śpiewali. Po wsytępach seniorzy rozmawiali z naszymi uczniami i wyrażali swoje uznanie dla ich talentu, jak również wdzięczność, że zaszczycili ich swoją obecnością.

Takie chwile są niezwykle cenne, zarówno dla uczniów, którzy obcując z pensjonariuszmi uczą się szacunku i integrują się z osobami starszymi. Mieszkańcy Domu Seniora cieszą się i doceniają, że dzieci przyjeżdżają do nich, poświęcają im swój czas i chętnie z nimi rozmawiają.

Uczniowie przyjęli zaproszenie od pensjonariuszy na świąteczne spotkanie, które wkrótce się odbędzie.

EFS_z_podpisem.jpg