Lekcji w kinie

W dniu 27 listopada 2018r uczniowie klas młodszych brali udział w ,,Lekcji w kinie – skąd są dźwięki tej piosenki„ - czyli o muzyce w filmach dla dzieci, które odbyły się w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Siewierzu
Dzieci podczas lekcji przekonały się , jak ważną rolę odgrywa muzyka w filmie, odkryły kim jest taper i dowiedziały się ,jak wyglądały filmy na początku istnienia kina. Poznały też tajniki nagrywania muzyki do filmu i spróbowały swoich sił w tej nie najłatwiejszej dziedzinie.
W tym samym dniu uczniowie klas starszych również brali udział w ,,Lekcji w kinie – co na ekranie z książki zostanie”- czyli o ekranizacjach i adaptacjach filmowych.
Uczniowie na warsztatach poznali różnicę między ekranizacją, a adaptacją. Dowiedzieli się, które z ich ulubionych filmów są adaptacjami książek. Odkryli, że można przenieść na ekran sztuki teatralne, komiksy, a nawet gry czy klocki. Prowadząca zajęcia udowodniła dzieciom, ze oglądanie adaptacji czy ekranizacji książki nigdy nie zastąpi jej przeczytania, gdyż jest tylko dowolna interpretacją oryginału .Na koniec uczniowie obejrzeli najnowsza adaptację książki L. M .Montgomery pt. ,,Ania z Zielonego Wzgórza.
               Warsztaty zostały przygotowane przez Centrum Edukacji Filmowej z Wołomina. Prowadziła je aktorka Pani Natalia Berardinelli, która gra na co dzień w jednym z warszawskich teatrów.

Izabela Szczepańczyk

Ulotka-0-3-LWK-1-390x550Ulotka-4-6-LWK2-1-724x1024