SZKOLNY KONKURSU RECYTATORSKI

PT. „DESZCZ JESIENNY”

28 listopada 2013r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pt. „Deszcz jesienny” inspirowany poezją o tematyce jesiennej. W konkursie wzięli udział  uczniowie klas IV-VI, którzy prezentowali utwory Leopolda Staffa, Marii Konopnickiej, Tadeusza Wywrockiego, Adama Ziemianina Andrzeja Waligórskiego, Jana Brzechwy i innych. Recytacje poprzedzone były fragmentami muzycznymi i sentencjami, a hasłem przewodnim był cytat z utworu Leopolda Staffa „Deszcz jesienny”. Komisja w składzie: Pani Elżbieta Bijak, Pani Barbara Pawińska, Pani Aneta Tyburkiewicz, miała do dyspozycji od 0 do 15 punktów, które mogła przyznać każdemu uczestnikowi w czterech  kategoriach: dykcja, interpretacja tematu, wrażenie artystyczne, opanowanie tekstu.

Po zliczeniu punktów, jurorzy ogłosili następujący werdykt:

I miejsce: Karolina Dyduch

II miejsce: Wiktoria Lorek

III miejsce: Daniel Lubiński, Zuzanna Wróbel

Wyróżnienie: Natalia Boroń.

Laureatka I miejsca będzie jednocześnie reprezentować szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Siewierzu. Wszystkim uczestnikom zostaną wręczone dyplomy, a laureatom nagrody książkowe.

Po części konkursowej uczniowie klasy III zaprezentowali montaż słowno-muzyczny dotyczący historii pisma i książki przygotowany przez wychowawczynię - Panią Anetę Tyburkiewicz. Dzieci pokazały etapy rozwoju od tablic kamiennych aż po czasy współczesnych książek. Na zakończenie wspólnie zaśpiewano piosenkę o szkolnych obowiązkach.

Uczestnikom konkursu, laureatom i młodym aktorom serdecznie gratulujemy.

Organizator konkursu: Renata Dratwińska-Borys

.:Galeria zdjęć kliknij tutaj:.

ztu.jpg