DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W SP2 W SIEWIERZU

12 października 2018 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którą swoją obecnością zaszczycił Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz- Pan Zdzisław Banaś. Uroczystość przygotowali przedstawiciele klas IV- VIII.
     Pani dyrektor Joanna Górnisiewicz powitała gości, pracowników szkoły i uczniów oraz zaprosiła wszystkich na przedstawienie pt. „OLIMP".
     Zgromadzeni obejrzeli scenkę przypominającą, że wg mitologii greckiej stwórcą ludzkości był Prometeusz. Bogowie zmartwieni faktem, iż rodzaj ludzki tak bardzo się rozrósł, zastanawiają się, co począć z tym faktem. Demeter podpowiada, że warto byłoby obejrzeć dzieło tytana. Prezentacja POWER POINT pt. Arcydzieła Prometeusza- czyli historia Istot o miękkich sercach i tytanicznej wytrwałości z krótkimi, rymowanymi tekstami i zdjęciami z dzieciństwa pracowników szkoły rozbawiła wszystkich, którzy mieli nie lada problem z rozpoznaniem osób z fotografii. Greccy „bogowie" doszli do wniosku, że nie tylko nie zniszczą dzieła Prometeusza, ale za ciężką pracę i wielkie serce obdarują ludzi laurami olimpijskimi i słodkimi upominkami.
     To nie był koniec przyjemnych niespodzianek, bo ponownie wystąpiła Pani Dyrektor, która wręczyła nauczycielom i pracownikom obsługi NAGRODY DYREKTORA, życząc wszystkim dalszych sukcesów.
Później przemówił do zebranych Pan Burmistrz, który w swojej wypowiedzi podkreślił, że oświata w naszej gminie jest na najwyższym poziomie i złożył najserdeczniejsze życzenia wszystkim pracownikom szkoły.
     Uroczystość zakończyła się kolejną niespodzianką, ponieważ klasa ósma postanowiła uhonorować swojego wychowawcę- Panią Justynę Chudy- OSCAREM, za wieloletnie wychowanie, naukę i ciepło, jakim w/w obdarzała swoich uczniów.

Aneta Bednarz

pojemnik_na_baterie.jpg