Wyjazd uczniów klas I – III do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie.

4 października  2018r. uczniowie klas I – III udali się na wycieczkę do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie gdzie obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „Plastusiowy pamiętnik”. Spektakl  oparty na wątkach lektury Marii Kownackiej, mimo upływu czasu wciąż fascynuje                     i zachwyca kolejne pokolenia dzieci. Kto z nas nie słyszał o plastelinowym,  sympatycznym  ludziku mieszkającym w piórniku Tosi? Plastuś przeżywa w szkole niezwykłe przygody. Poznaje się z przyborami ze szkolnego piórnika, walczy z postawionym w zeszycie kleksem, ratuje ołówek pożyczony niegrzecznej Zosi i ucieka z niewoli u rozrabiaki Bronka. Adaptacja sceniczna tego utworu powstała z uwzględnieniem treści najbardziej edukacyjnych, mówiących o przyjaźni, odpowiedzialności, odwadze oraz mądrości. Wszystko po to, by oswoić dziecko ze szkołą – miejscem dobrym i przyjaznym, w którym zawiązują się pierwsze przyjaźnie i uczy się ciekawych rzeczy.

Naszym uczniom bardzo spodobał się ten spektakl, który był pełen humoru, a przy tym także „szkolnej mądrości”. Wiemy jak ważna jest przyjaźń, życzliwość i pomoc innym. Na scenie obok kolorowych, ciekawych pacynek mogliśmy podziwiać także wspaniałą  grę aktorską.

Teatr to „magiczne miejsce” do którego warto wracać.

J. Żołądź

plastus