GRAMY DLA NIEPODLEGŁEJ

kosz

Dnia 13.04.2018r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Siewierzu został rozegrany Gminny Turniej Minikoszykówki Dziewcząt i Chłopców. W tym roku rozgrywki pod hasłem „Gramy dlaNiepodległej” odbyły się w ramach projektu dydaktyczno –wychowawczego „NaszaPolska Niepodległa”. Honorowym patronatem objął je Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Pan Zdzisław Banaś.

W zawodach udział wzięły wszystkie szkoły podstawowe z terenu miasta i gminy Siewierz, tj. SP 1 w Siewierzu, SP 2 w Siewierzu, SP w Brudzowicach, ZSP w Wojkowicach Kościelnych oraz ZSP w Żelisławicach.

Po uroczystym powitaniu i otwarciu turnieju przez Panią dyrektor Joannę Górnisiewicz nastąpiło zapoznanie uczestników z regulaminem zawodów oraz rozlosowano i przedstawiono harmonogram gier.

W wyniku trzygodzinnych zmagań udało się wyłonić zwycięzców wśród dziewcząt i chłopców. ZSP w Wojkowicach Kościelnych  okazał się najlepszy w kategorii dziewcząt, wyprzedzając drużynę z ZSP w Żelisławicach oraz gospodynie turnieju z SP2 w Siewierzu. Wśród chłopców- po zaciętej -walce drużyna z SP2 w Siewierzu uległa nieznacznie (decydowały małe punkty) rówieśnikom z ZSP w Wojkowicach Kościelnych. Trzecie miejsce przypadło chłopcom z ZSP w Żelisławicach.

Na zakończenie turnieju każda szkoła otrzymała z rąk Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz Pana Dariusza Waluszczyka pamiątkowe dyplomy oraz puchary za trzy pierwsze miejsca.

Klasyfikacja Końcowa:

1 miejsce ZSP w Wojkowicach Kościelnych