Drukuj

Wizyta na poczcie

27 marca klasa I, w towarzystwie uczniów klasy II i III, wybrała się z wizytą na pocztę w Siewierzu.

Po dotarciu na miejsce zostaliśmy oprowadzeni po urzędzie pocztowym. Zobaczyliśmy jak wygląda praca listonosza po drugiej stronie okienka. Uczniowie dowiedzieli się w jakim celu przychodzi się na pocztę, jak wygląda droga listu od adresata do odbiorcy, jak ostemplować list, zwiedziliśmy miejsce gdzie sortuje się przesyłki, obejrzeliśmy torbę listonosza oraz skrzynkę na listy. Każdy uczeń otrzymał pamiątkową zakładkę do książki.

Dzieci dowiedziały się jak odpowiedzialna jest praca urzędnika pocztowego. Utrwaliły nawyk właściwego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych, a uczniowie klasy I wysłali pocztówki, które przygotowali w ramach projektu European map of postcards.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Urzędowi Pocztowym w Siewierzu za ciekawą i inspirującą lekcje o swojej pracy.

Opracowała: Beata Pieprzyk

www.kizoa.com collage 2018-04-14 11-57-04

Akcje w których uczestniczymy

polskabiega.jpg
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Wednesday the 29th. Siewierz