Muzyka łączy pokolenia,

czyli kolejne spotkanie w Domu Seniora w Siewierzu.

Grudniowa wizyta uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Domu Seniora zostawiła po sobie pewien niedosyt i przekonanie, że jeszcze tu wrócimy… Tak też się stało. Z inicjatywy młodzieży powstał pomysł wspólnej zabawy przy dźwiękach muzyki tej sprzed lat i tej współczesnej. Pensjonariusze chętnie włączyli się do zgadywania jaka to melodia?, śpiewali razem z młodzieżą piosenki biesiadne, ale również wzruszali się przy podziwianiu zdolności artystycznych młodych ludzi. Wiele emocji wzbudził popis Nadii Całki, która trenuje gimnastykę artystyczną. Wzruszenie towarzyszyło podczas wykonywania piosenek przez absolwentkę naszej szkoły, Sarę Szymiec. Już pierwsze takty „Od nocy do nocy”, czy „Moje jedyne marzenie” wywołały na twarzach sentymentalne uśmiechy, a historia Romeo i Julii wyśpiewana w piosence „Boję się” przyniosła łzy wzruszenia. Wiele można pisać, ale nasza fotorelacja pokaże, jak wyglądało spotkanie.

Zapraszamy przeżyjcie to z nami jeszcze raz…

Urszula Szymiec i Paweł Korusiewicz

pojemnik_na_baterie.jpg