ANDRZEJKI KLAS I - III

andrzejki2Wraz z końcem listopada nadchodzi czas wróżb i dobrej zabawy, która wiąże się z tradycjami andrzejkowymi. Andrzejki to wieczór przypadający w przededniu święta Andrzeja. W naszej szkole obchodziliśmy je dokładnie 30 listopada. W Polsce Andrzejki znane są od XVI wieku. Ciekawostką jest, że wtedy przeznaczone one były tylko dla niezamężnych dziewcząt i kobiet. Mężczyźni mieli swoje święto – Katarzynki. Dzisiaj zarówno dziewczęta jak i chłopcy wspólnie bawią się w noc z 29 na 30 listopada. Z tej właśnie przyczyny wszyscy milusińscy z klas I – III bawili się wesoło, lali wosk, układali buty, przepowiadali sobie przyszłość oraz bawili się w rytmie tanecznej muzyki. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak czekać na spełnienie naszych przepowiedni andrzejkowych. Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej w naszej galerii klikając w link poniżej.

Opracowała: Beata Pieprzyk

Andrzejki klas I - III 2017