WYCIECZKA DO KINA NA FILM PT ,,CUDOWNY CHŁOPAK”.

W piątek  26.01.2018r uczniowie klas III-VII wybrali do kina Helios w Dąbrowie Górniczej
na film pt. „Cudowny chłopak”.
           Przedstawia on historię 10-letniego Auggiego, który w wyniku pewnych zaburzeń genetycznych ma zdeformowaną twarz. Po latach nauki w domu, rodzice decydują się wysłać syna do normalnej szkoły, gdzie będzie mógł przebywać z innymi uczniami. Na początku chłopcu trudno się odnaleźć w nowym środowisku, jednak z czasem poznaje przyjaciół, którzy wywracają jego życie do góry nogami.  W filmie tym poruszany jest ważny temat – relacji społecznych przed którymi się nie ucieknie. Niełatwo być dziesięciolatkiem w nowej szkole, a jeszcze trudniej, gdy wygląda się inaczej, niż rówieśnicy. August ma jednak nadzieję, że koledzy potraktują go jak zwyczajnego chłopca. Niestety jego wygląd sprawia, że staje się szkolną sensacją, a dla wielu wręcz „dziwadłem”. Jedni się z niego śmieją, inni wytykają palcami, ale nikt tak naprawdę niczego o nim nie wie. Wszystko zacznie się zmieniać, gdy kilka osób dostrzeże wnętrze Augusta, a nie tylko nietypowy wygląd.

To piękna i mądra historia o potędze miłości, akceptacji, o uczuciach ważnych w życiu dziecka, bo kiedy będą one obecne, wyrośnie z niego szczęśliwy młody człowiek. Napełnianie emocjonalnych zbiorników dziecka należy do nas, rodziców, opiekunów, a czynność ta jest ważna, bo pozwala dziecku śmiało patrzeć w przyszłość. Młody człowiek już wie, że fizyczność i pewne ułomności nie są ważne, jeśli jego poczucie wartości jest odpowiednie, tak żeby umiał być w swoim ciele szczęśliwy.

Po seansie odbyły się warsztaty dotyczące akceptacji i tolerancji. Do domu wróciliśmy pełni zadumy i refleksji. Każdemu gorąco polecamy bejrzenie tego filmu, gdyż dostarcza on wielu niezapomnianych przeżyć.

Izabela Szczepańczyk

szkola_bez_przemocy_small.jpg